foto: LETA
Saslimstība ar Covid-19 samazinās visās vecuma grupās un visos reģionos
Skolnieks veic Covid-19 slimību izraisošā vīrusa (SARS-CoV-2) antigēna paštestu ar kociņu.
Esi vesels
2022. gada 10. oktobris, 17:07

Saslimstība ar Covid-19 samazinās visās vecuma grupās un visos reģionos

Jauns.lv

Aizvadītajā nedēļā, no 3.oktobra līdz 9.oktobrim, Latvijā par 16,6% samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, reģistrēti 6908 jauni Covid-19 gadījumi. Infekcijas reproduktivitātes koeficienta samazināšanās līdz (R) 0,88 norāda uz lēnāku infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Par 4% samazinājies pacientu skaits stacionāros.

Iepriekšējās nedēļas laikā Covid-19 gadījumu skaits samazinājās visās vecuma grupās. Reģionālajā sadalījumā jaunatklāto gadījumu skaits samazinājies visos Latvijas novados.

Eiropas Savienības valstīs kopumā šobrīd vērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums.

SPKC vērš uzmanību, ka līdzīgi kā katru rudeni, turpmākajās nedēļās palielināsies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijas slimībām, tādēļ būtiski vecākiem būt atbildīgiem un slimības simptomu gadījumā - ja ir klepus, iesnas, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra utml. - nevest bērnu uz izglītības iestādi, bet atstāt mājās un sazināties ar ģimenes ārstu.

Vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir vakcinācija, īpaši visiem hronisko slimību pacientiem, senioriem, bērniem un grūtniecēm un tiem, kuriem plānots saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, plānveida operācijas vai ārstēšanās stacionārā ārstniecības iestādē. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt kopā.

Pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 ir pieejamas ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos.