Covid-19 desmitgadīgu meiteni atstāj bez valodas un “piekaltu” ratiņkrēslam
foto: Shutterstock
Ilustratīvs attēls.
Esi vesels

Covid-19 desmitgadīgu meiteni atstāj bez valodas un “piekaltu” ratiņkrēslam

Jauns.lv

10 gadus vecā Libija no Kārdifas, Lielbritānijā, ar Covid-19 saslima februārī, taču jau sešus mēnešus cīnās ar slimības sekām, proti, bērns teju nespēj runāt un staigāt. Meitenei noteikt diagnoze – “garais Covid-19”, vēsta BBC.

Libija ik dienu cīnās ar galvassāpēm un nepārejošu vājumu, kā rezultātā meitene nespēj paiet. “Kopš saslimu, man pastāvīgi sāp galva, naktīs nespēju gulēt, un pēdējās piecas nedēļas es nevar ne paiet, ne nostāvē, ir nepieciešams ratiņkrēsls,” BBC stāsta 10 gadus vecā meitene. 

Meitene atceras, ka pirmais, kas signalizēja par saslimšanu bijis balss zudums, drudzis, muguras sāpes, aizlikts deguns, galvassāpes un nogurums. “Es vairākas reizes esmu devusies pie ārstiem, lietojusi dažādas zāles, bet nekas nav palīdzējis. Sliktākais ir tas, ka nespēju staigāt un bez vecāku palīdzības nevaru izdarīt pat vienkāršas lietas,” stāsta Libija. 

Lielbritānijas statistikas birojs lēš, ka 0,6% cilvēku vecumā no diviem līdz 11 gadiem Lielbritānijā noteikta diagnoze “garais Covid”, tomēr labdarības organizācijas “Long Covid Kids” pārstāve Keita Deivisa uzsver, ka skaitļi varētu būt krietni lielāki, jo daudzi vecāki par šādiem gadījumiem neziņo. 

Libijas mamma Džoanna, kuras dēls arī saslima ar Covid-19, teica, ka sākotnēji viņa nebija pārāk noraizējusies, jo "mums teica, ka bērni šo slimību pārslimo daudz vieglāk par pieaugušajiem". Lai gan Džoanna izsaka pateicību Libijas ārstējošajiem ārstiem, viņa uzsver, ka nepieciešama izvērstāka informācija par “garā Covid” ietekmi, jo daudzi nemaz nezina, kas tas ir. 

Par garo Covid runā tad, ja simptomi kopš saslimšanas brīža nav pārgājuši 12 nedēļu laikā%