Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca

Paveikta unikāla 8 stundu operācija 38 gadus vecam vēža pacientam Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā 2

Esi vesels
20. aprīlī 12:48 2021. gada 20. aprīlī 12:48
  Jauns.lv
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ķirurgi veikuši Latvijā pirmo šāda tipa operācija - visa augšdelma kaula aizvietošana ar endoprotēzi onkoloģiskam pacientam, pilnībā saglabājot elkoņa un plaukstas funkcionalitāti, portālu Jauns.lv informēja slimnīcas pārstāvji. 

Slimnīcas pārstāvji stāsta, ka 38 gadus vecs pacients aptuveni pusgadu sūdzējās par sāpēm labā pleca locītavā. Tika diagnosticēta augšdelma kaula hondrosarkoma (ļaundabīgs audzējs, nav iespējama ķīmijterapija vai apstarošana). 

2020. gada aprīlī tika veikta audzēja rezekcija un endoprotezēšana. Pacients izgāja rehabilitācijas kursu, atsāka strādāt, taču pēc 10 mēnešiem pamanīja veidojumu operācijas zonā. Tika veikti radioloģiskie izmeklējumi, kuros apstiprinājās recidīvs, metastāzes netika konstatētas.

Visbiežāk šādās situācijās, ja ir recidīvs, tiek veikta ekstremitātes amputācija, kas atstāj neatgriezeniskas sekas uz pacienta turpmāko dzīvi. Pacients ļoti nevēlējās veikt amputāciju, jo tā ir viņa vadošā roka un ikdienas aktivitātēs un darbā ir nepieciešama. 

Izvērtējot radioloģiskos izmeklējumus, bija pārliecība, ka var veikt ekstremitāti un tās funkcionalitāti saglabājošu operāciju, ievērojot onkoloģiskās radikalitātes principus- izņemt visu audzēju vienā blokā, to neatverot, pie tam saglabājot visus asinsvadus un nervus, kā arī muskuļus. To izdarot, ir nepieciešams aizvietot ne tikai izņemto kaulu, bet arī pleca un elkoņa locītavu ar endoprotēzi- lai roka kustētos.

8 stundas garā operācijā, kurā piedalījās ārsts traumatologs, ortopēds Lauris Repša, traumatoloģijas, ortopēdijas rezidents Andris Levis, ārsts anesteziologs Jeļena Solovjova, operāciju māsas Ilona Jevsejeva un Aija Avotiņa, anestezioloģijas māsa Anda Bukša, tika veikta visa labā augšdelma kaula un audzēja izņemšana, un rekonstrukcija ar endoprotēzi. 

Pēc operācijas pacientam uzsākta intensīva fizioterapija fizotearpeites Ilzes Vindeles uzraudzībā. Audzējs ir izņemts pilnībā, kas pacientam dod labas nākotnes prognozes, un ir izdevies saglabāt pilnībā funkcionālu labā elkoņa un plaukstas locītavu. Pacients arī turpmāk būs spējīgs veikt ikdienas aktivitātes, atklāj slimnīcā. 

Citi šobrīd lasa

Krapsis atstādināts no amata pienākumu pildīšanas 2
Aizturētais Kazaņas skolā asinspirti sarīkojušais šāvējs saucis sevi par Dievu 3
Porziņģis komentējis savas attiecības ar Dončiču
Skatīt visus komentārus

Погибшая в Казани учительница была настоящей красавицей. Она закрыла собой ребенка

"Он совершал попытку суицида в метро": Геннадий Хазанов рассказал о своем "нездоровом" брате