Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
unsplash.com

Pierādīts pētījumā: placebo efektu var attiecināt arī uz psihodēliskām vielām

Esi vesels
21. februārī 17:45 2021. gada 21. februārī 17:45
  "Ko Ārsti Tev Nestāsta"
Zināms, ka zāles var “iedarboties” pat tad, ja tajās nav aktīvās vielas, un tas pats attiecas arī uz psihodēliskajiem līdzekļiem.

Cilvēki, kas psilocibīna vietā saņēma placebo – psilocibīns ir halucinogēno sēņu aktīvā sastāvdaļa –, tik un tā sajuta psihodēlisko halucinogēno efektu.

Divdesmit no 33 dalībniekiem, kam tika dots placebo līdzeklis, atzina, ka pieredzējuši halucinācijas: sienas kustējušās, raksti uz tām mainījuši formu vai viņi paši pārvērtušies.

Pētnieki no Makgila Universitātes uzaicināja pētījuma dalībniekus uz “psihodēlisko ballīti” – tajā bija attiecīgas gaismas un mūzika, un telpā darbojās desmit baltos uzsvārčos tērpti asistenti, kas ikvienam, kam bija slikts halucinogēnais “ceļojums”, palīdzēja. Kā sacīja pētnieks Džejs Olsons, vide bija tik pārliecinoša, ka lielākā daļa pētījuma dalībnieku uzskatīja, ka lieto īstas halucinogēnās sēnes, nevis cukura tableti. Un te nu zinātniekiem paveras nopietns izpētes lauks.

Saistītās ziņas

Daudzu Latvijas cilvēku ikdiena - alkohols un citas apreibinošas vielas. Narkoloģe: "Inteliģents cilvēks to labi prot maskēt" 94
Purvciemā apreibuši jaunieši sadauza 16 mašīnas - pēc ballītes vienkārši bijis "tāds noskaņojums" 47
Par narkotiku pasūtīšanu "darknetā" aiztur 16 gadus vecu jaunieti 1

Tā kā psihodēliskos līdzekļus izmanto depresijas slimnieku ārstēšanā, to vietā varētu lietot nekaitīgo placebo, kam nav visu nelabvēlīgo blakņu, kādi ir psihodēliskajiem līdzekļiem, bet tie tik un tā nodrošina līdzīgu ieguvumu.

Citi šobrīd lasa

"Nāves slazds vadības stulbuma dēļ". Pansionātā, kur vilcinājās ar vakcinēšanos, ar Covid-19 saslimst un mirst sirmgalvis 11
Ģimenes ārstes izmisuma kliedziens par vakcinācijas haosu 9
"Viņi neredzēja citu iespēju" - Harijs un Megana rūgti nožēlo skandalozo interviju ar Opru 9
Pievienot komentāru

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"