Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Stress noēd matus no galvas - kāpēc organismam tik ļoti vajadzīgs cinks

Mājas aptieciņa
12. janvārī 20:05 2021. gada 12. janvārī 20:05
  "100 Labi Padomi"
Cinka trūkuma dēļ mati zaudē pigmentu, kļūst sirmi un aug lēni, bet uz nagiem veidojas balti punktiņi vai svītras. Cinka deficīts organismā pazemina imunitāti un paātrina novecošanos. Daudz cinka patērē arī stress.

Tāpēc saka, ka stress “ēd matus nost no galvas”. Organismam, ražojot stresa hormonus, vajag daudz cinka. Nervozitāte, nemiers un iekšējs diskomforts bieži vien ir tikai cinka trūkuma sekas, bet iemesls ir cinka un vara mijiedarbība.

Cinka deficīts organismā pazemina imunitāti un paātrina novecošanos. Daudz cinka patērē arī stress. (Foto: Shutterstock)

Ja trūkst cinka, tukšo vietu aizpilda varš. Ja vara ir par daudz, tas rada nervu sistēmas vājumu. Tādējādi, kad tiek izjaukts vara un cinka līdzsvars, sekas var būt garīgas problēmas. Cinka deficīts kavē arī brūču dzīšanu, tā trūkums acīmredzami ietekmē matu, nagu un ādas stiprumu un elastību. Bez cinka mati zaudē pigmentu, kļūst sirmi un aug lēni, bet uz nagiem veidojas balti punktiņi vai svītras.

Vajadzīgo cinka daudzumu var uzņemt ar uzturu: der zivis, alus raugs, pilngraudu produkti, olas dzeltenums, jūras aļģes, sēnes, kviešu klijas, diedzēti kviešu asni, siers, liellopa, pīles un aitas gaļa, auzu pārslas, aknas, pākšaugi utt. Izteiktu cinka deficītu var mazināt ar sintētiskajiem preparātiem – multivitamīnu kompleksiem ar minerālvielu piedevām, taču par to jākonsultējas ar ārstu.

Saistītās ziņas

Pasaki man, ko tu ēd, un es pateikšu, kā tev trūkst organismā 1
Psihoterapeite: jaunie vecāki var izdegt, ja viņiem mājās pietrūkst vietas un laika sev 1
Kāpēc mums pietrūkst draugu pieskārienu, un kā ar to tikt galā?

Citi šobrīd lasa

"Par saviem grēkiem man vēl būs jāatbild" - ekskluzīva saruna ar Mairi Briedi un viņa Jūliju
Svētdien Latvijā atklāti 244 jauni Covid-19 gadījumi; 5 cilvēki miruši 3
Tiesnese Sladzevska nožēlo izdarīto un atvainojas sabiedrībai par savu rīcību, sagaidot Jaungadu
Pievienot komentāru

«Судьба связала нас»: Пугачева в пикантном платье публично обратилась к Паулсу

Джастин Тимберлейк и Джессика Бил раскрыли пол и имя «секретного» ребенка