Ārsts Stašinskis no "smagākās" Covid-19 slimnieku nodaļas: "Lielākā daļa šo pacientu diemžēl nomirs"
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) reaģējusi uz problemātisko nepatiesas informācijas izplatību sabiedrībā, uzsākot akciju, kuras ietvaros mediķi skaidro patieso situāciju stacionāros, cīņu ar Covid-19, kā arī atspēko mītus par šo saslimšanu. Kā pirmais savu sakāmo sabiedrībai nodeva ārsts no "smagākās nodaļas", kur ikdienā nonāk cilvēki ar vissmagāko slimības gaitu.
Ārsts-reanimatologs Roberts Stašinskis strādā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnikā, kur ikdienā ārstē smagākos Covid-19 pacientus. Tomēr satraucošais dezinformācijas apjoms licis mediķim atrauties no darba ar pacientiem, lai censtos apgāzt mītus, ka Covid-19 pacientu ārstēšanā tiek pielietotas apšaubāmas un nepārbaudītas metodes.
Mediķis īsajā video saka, ka diemžēl Covid-19 pacientu skaits ir liels, taču pozitīvais ir tas, ka ne visiem ir jāatrodas reanimācijas un intensīvās terapijas nodaļā.
"Tie, kam stāvoklis ir ļoti smags, diemžēl atrodas šajā nodaļā. Šajā nodaļā pašreiz ir seši pacienti, viņu stāvoklis ir galēji smags. Viņi gandrīz visi ir pieslēgti mākslīgās plaušu ventilācijas aparātam, un tikai tāpēc, ka viņu plaušas praktiski neelpo, viņi paši nav spējīgi nodrošināt savas dzīvības funkcijas. Diemžēl tas stāvokļa smagums ir tik nopietns, ka ir ļoti liela iespēja, ka lielākā daļa šo pacientu diemžēl, bet nomirs," tiešs bija ārsts.
Jānorāda, ka kopā visā valstī smagi slimo pacientu skaits ir 45, trešdien ziņoja Nacionālais veselības dienests (NVD).
Fotostāsts. Covid-19 pacientu ārstēšana stacionārā "Gaiļezers"
Stašinskis video uzsver, ka absolūtais vairums vīrusa skarto var atrasties mājās, taču tie, kuru stāvoklis ir nopietnāks, atrodas slimnīcā. Ārsts norāda, ka kopā viņa pārstāvētajā medicīnas iestādē ir 230 pacienti. "Novēlu visiem viņiem labu veselību. Lai viņi visi izveseļojas un, dod Dievs, lai viņi nenonāktu līdz Toksikoloģijas un sepses klīnikai," viņš norāda.
"Mēs strādājam pēc tā, ko gan ASV, gan Ķīnā, gan Eiropā, gan visur citur cilvēki mēģinājuši, kuri ir izdarījuši secinājumus un radījuši zināmas vadlīnijas, pēc kurām mēs darbojamies. Smagākie pacienti tiek pieslēgti mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtām. Mūsu pacienti saņem visus pēc starptautiskām vadlīnijām atzītus medikamentus, bet tā patoloģija ir tik smaga, ka diemžēl zināmu daļu šo pacientu neizdodas izglābt," viņš norāda.
Dzīve un nāve Covid-19 pacientu nodaļās visā pasaulē [Brīdinām, nepatīkami skati!]
Stašinskis aicina cilvēkus ievērot valsts vadošo infektologu un epidemiologu lūgumu - distancēties, regulāri mazgāt un dezinficēt rokas un, visbeidzot, ja nevar ievērot distanci, tad lietot masku.
"Maska ir nevis, lai pasargātu jūs, bet lai nejauši, jums esot infekcijas nēsātājam, lai jūs pasargātu citus. Atceraties, būtiskākais maskai, ja jūs esat cilvēks, kam nav simptomu, kas labi jūtas, bet jūs esat infekcijas iznēsātājs, lai jūs nejauši neaplipinātu citus, kuriem tas var beigties šeit, intensīvajā terapijā, un diemžēl ar nāvi," viņš norāda.