Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Epidemiologi: saslimt var jebkur, jo katrs otrais nespēj pateikt, kur ir inficējies
ZUMAPRESS.com

Epidemiologi: saslimt var jebkur, jo katrs otrais nespēj pateikt, kur ir inficējies

Esi vesels
17. novembrī 13:51 2020. gada 17. novembrī 13:51
  Jauns.lv
Katrs otrais saslimušais nevar pateikt, kur ir inficējies, analizējot saslimšanas datus par Covid-19 46.nedēļu, secinājuši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi. Tas nozīmē, ka saslimt šobrīd iespējams jebkur. Vienīgais veids, kā no tā izvairīties, ir ievērot distancēšanos un citus valstī noteiktos drošības pasākumus.

47% gadījumos cilvēkiem izdevies atklāt infekcijas avotu - galvenais ir inficēšanās ģimenes locekļu vidū, tad seko darba vietas un darba kolektīvi, joprojām saglabājas saslimstība ārstniecības iestādēs, izglītības iestādes un 6% gadījumu saslimušais inficējies izklaides vietās, piemēram, ballējoties draugu pulkā vai apmeklējot izklaides vietas.

Epidemioloģiskie rādītāji Latvijā ir ar pieaugošu tendenci - atklāto Covid-19 gadījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, ir pieaudzis par 25,2%, veikto testu skaits par 2,6%, tas liecina tieši par saslimušo skaita pieaugumu un nav saistīts ar testu pieaugumu.

Vērtējot stacionēto pacientu skaitu, novērojama tendence, ka no visiem saslimušajiem vidēji 15% gadījumu pēc nedēļas slimošanas būs nepieciešama stacionārā palīdzība.

Ja 2 nedēļas iepriekš tika stacionēti 217 pacienti, tad pagājušajā nedēļā tie bija 281 pacients, kas ir 30% pieaugums.

Tomēr salīdzinot 14 dienu kumulatīvos rādītājus uz 100 000 iedzīvotājiem dažādās valstīs, secinām, ka Latvijas (229, 7) saslimstības pieaugums ir zem Eiropas vidējā rādītāja, kas ir 602, 9, bet Lietuvā 664, 3. 22 Eiropas valstīs vērojams saslimstības pieaugums, tomēr 8 valstīs vērojama saslimstības stabilizācija vai samazinājums.

Vērtējot pagājušās nedēļas rādītājus dažādos aspektos, var secināt, ka saslimstība turpina pieaugt. Tas liecina, ka nepieciešams īpaši vērīgi ievērot noteiktos piesardzības pasākumus.


 

Citi šobrīd lasa

Purvciema veikala pārdevēja: "Dažreiz šķiet, ka neizturēšu un sabrukšu" 20
VIDEO: banketu zālē pēkšņi atveras visas durvis, un darbinieki tic, ka to darījis spoks
"Es jau nekontrolēju ārstu darbu, esmu pacients" - Vidvudam anulē darbnespējas lapas un liek atmaksāt pabalstu 4
Pievienot komentāru

Мелания Трамп с новым цветом волос начала готовиться к последнему Рождеству в Белом доме

Лопез показала лицо без макияжа утром и разочаровала поклонников