Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
No šodienas mainās pašizolācijas ievērošanas kārtība
LETA

No šodienas mainās pašizolācijas ievērošanas kārtība 1

Esi vesels
17. septembrī 08:21 2020. gada 17. septembrī 08:21
  Jauns.lv / LETA
Turpmāk no ārzemēm ieceļojušajiem cilvēkiem ir samazināts pašizolācijas termiņš no 14 uz desmit dienām, vienlaikus gan nosakot dažus izņēmumus, par to otrdien vienojās valdība.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) informēja, ka izmaiņas attiecas arī uz iedzīvotājiem, kuri jau atrodas pašizolācijā, un tas nozīmē, ka šie cilvēki var pārtraukt pašizolāciju jau pēc desmit dienām.

Vienlaikus 14 dienu pašizolācijas prasība joprojām attiecas uz tām personām, kuras ir kontaktējušās ar Covid-19 inficēto.

Tāpat 14 dienu pašizolācijas prasība vispārējā gadījumā arī turpmāk attieksies uz personām, kuras ir nodarbinātas ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes institūcijās un izglītības iestādēs un kuras ir tiešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, piemēram, ārsti, kuri sniedz palīdzību pacientam, vai skolotāji, kuri strādā ar bērniem.

Vienlaikus arī šajā gadījumā tiek pieļauts izņēmums - šie cilvēki astotajā dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas varēs veikt Covid-19 testu. Ja tests būs negatīvs, tad persona 11.dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas varēs atgriezties darbā klātienē. Ja persona nevēlēsies testu veikt, tad pašizolācijas ilgums joprojām būs 14 dienas.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs valdību informēja par pētījumiem, kas liecina, ka ieceļotājiem no ārvalstīm var piemērot desmit dienu pašizolācijas prasību.

Viņš skaidroja, ka pēdējie pētījumi liecina, ka simptomi var parādīties arī pēc 14 dienām, tomēr statistiski šāda iespēja ir niecīga, proti, 0,7%. Tikmēr pēc desmit dienām simptomi parādās 4,8% sasirgušo. Vienlaikus, raugoties statistiski, iespēja inficēties tieši pēdējā ceļojuma dienā nav viennozīmīga, lai gan inkubācijas periodu parasti skaita no pēdējās ceļojuma dienas.

Saistītās ziņas

Nedēļas laikā uzsākti 25 administratīvā pārkāpuma procesi par pašizolācijas neievērošanu
Vai bērniem jāievēro pašizolācija, ja viņu radinieki atgriezušies no ārzemēm? Skaidro Izglītības kvalitātes valsts dienests 2
Augustā pieaudzis ārzemēs inficējušos Covid-19 slimnieku skaits. No kurām valstīm vīrusu ieved visbiežāk? 2

Turklāt diskusijās, pēc Perevoščikova paustā, tika secināts, ka būtu atbalstāma iecere veikt testu astotajā dienā, jo tas var noteikt Covid-19 klātbūtni arī divas dienas pirms simptomu parādīšanās.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: no gaisa Ķīnā sāk krist naudas banknotes, izraisot haosu uz ielām
Aizturēšanas aizkulises: kā Latvijas policisti Rīgā gaišas dienas laikā sagrāba Igaunijā meklētu vīrieti. VIDEO 1
Indietis Vecrīgā nepamana trīs gājējus un notriec visus reizē 5
Pievienot komentāru

Джоли пошла на новые меры, чтобы отсудить детей у Питта

Стало известно, почему Меган отказалась от поездки в Великобританию