Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ZUMAPRESS.com

Pandēmijas ietekmē līdz rekordzemam līmenim samazinājusies citas bīstamas slimības izplatība 3

Esi vesels
31. jūlijā 11:12 2020. gada 31. jūlijā 11:12
  Jauns.lv / LETA
Visā pasaulē ieviestie sociālās distancēšanās noteikumi jaunā koronavīrusa izplatības apturēšanai inficēšanos ar sezonālo gripu samazinājuši līdz rekordzemai atzīmei, liecina sākotnējie dati.

Dati parāda, ka koronavīrusa apturēšanas pasākumiem bijusi bezprecedenta ietekme uz citām pārnēsājamām slimībām.

Ķīnā, kura pirmā ieviesa plašus ierobežojumus, ievērojami kritušies rādītāji par tādām slimībām kā masalas un dažas seksuāli pārnēsājamas slimības, taču viskrasākais kritums bijis sezonālās gripas gadījumiem.

Kopš ierobežojumu noteikšanas sākuma Ķīnas Veselības ministrijas ik mēnesi ziņoto gripas gadījumu skaits sarucis par 90% - no vidēji 290 000 gadījumu mēnesī agrāk līdz 23 000 gadījumu mēnesī šogad.

Arī Kanādas gripas novērošanas sistēma savā nesenajā ziņojumā norādīja par "ārkārtīgi zemu" gripas līmeni un tādus pašus datus savos iknedēļas gripas statistikas ziņojumos sniedz citas valstis, tostarp Lielbritānija un Austrālija.

Dienvidkorejas infekcijas slimību portāls jaunākajā ziņojumā vēsta, ka gripas gadījumu skaits samazinājies par 83%, salīdzinot ar to pašu pagājušā gada posmu.

Saistītās ziņas

Aicina sagatavoties koronavīrusa otrajam vilnim, kas var sākties reizē ar gripas sezonu 1
100 gadu senās mācības: kā tika pielikts punkts nāvējošās spāņu gripas izplatībai?
Daudzi jautā, kā īsti Covid-19 pandēmija atšķiras no gripas epidēmijas? Skaidro speciāliste 3

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) aplēsēm, katru gadu ar sezonālo gripu ir saistīti trīs līdz pieci miljoni smagu saslimšanas gadījumu un līdz 500 000 nāves gadījumu.

Kā norāda eksperti, lai arī gripas gadījumu kritums ir mazinājis slogu uz veselības aprūpes sistēmām un mazinājis mirstību no gripas, pastāv bažas, ka tam var būt negatīva ietekme uz imunitātes līmeni nākamajās gripas sezonās.

Citi šobrīd lasa

Drāma Aļaskā: mājā ar 10 bērniem ielaužas dusmīgs lācis 2
“Dziediet, kad jums ir labi. Bet visvairāk dziediet, kad jātiek pāri nejēdzībai," Ziedoni citē ģimene, kuras vectēvu atrada dziedam. Sirsnīgā vēstulē pateicas ikvienam, kas palīdzēja 4
Timmas mīļotās Sedokovas fani sāk apspriest viņas ķermeņa formas 3
Skatīt visus komentārus

Дружба или нечто большее? Брэдли Купера застали на пляже с экс-женой Бена Аффлека

"Что за бабка!": Поклонники ужаснулись от вида Ксении Собчак в Италии