Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: EPA/Scanpix)

Floridas iedzīvotājus apdraud pasaulē bīstamākais parazīts 2

Esi vesels
5. jūlijā 17:20 2020. gada 5. jūlijā 17:20
  Jauns.lv
Floridas veselības departaments piektdien paziņojis, ka apkārtējā vidē fiksēta mikroskopiska vienšūnu amēba - Foulera neglērija, kas var inficēt un iznīcināt smadzenes, ziņo CNN.

Kā atklāj departaments, parasti inficēšanās ar šo amēbas paveidu ir letāla, jo tā izraisa amēbisko meningoencefalītu. Foulera neglērija tiek uzskatīta par bīstamāko parazītu pasaulē.

Lai gan pirmo reizi pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados tā atklāta Austrālijā, plašāka neglērijas izplatība konstatēta tieši ASV. Kopš 1962. gada Foridā reģistrēti 37 ziņojumi par inficēšanos ar Foulera neglēriju. Jaunākais gadījums reģistrēts Hilsboro apgabalā. Foulera neglērija parasti sastopama siltā saldūdenī, piemēram, ezeros, upēs un dīķos. Floridas veselības departaments brīdinājis cilvēkus, ka šajos ūdeņos iespējama amēbu klātbūtne, it īpaši, ja ūdens ir silts.

"Nelabvēlīgo amēbas ietekmi uz veselību var novērst, izvairoties no ūdens iekļuves degunā, jo ​​amēba organismā nonāk caur deguna kanāliem," teikts ziņojumā.

Departaments brīdina, ka ar amēbām ir iespējams inficēties arī, skalojot degunu ar netīru ūdeni. "Deguna skalošanai ir jāizmanto tikai vārīts un atdzesēts, destilēts vai sterils ūdens," norāda speciālisti.

Lai gan Foulera neglērija nav vidē reti sastopama, inficēšanās gadījumi nav bieži. Saskaņā ar Floridas veselības depatramenta ziņojumu, visās ASV līdz šim reģistrēti tikai 143 inficēšanās gadījumi ar Foulera neglēriju. Tikai četri no inficētajiem ir izdzīvojuši. 

Citi šobrīd lasa

Puisis baroja zivis, nenojaušot, ka duļķainajā ūdenī viņa virzienā peld vēl kāds izsalcis dzīvnieks 2
Saimniece publicēja foto, kurā paslēpies viņas suns, un pat sieviete mīluli uzreiz nespēja atrast 2
"Mans vīrs gāja mātei garām un uzsita pa dibenu, domādams, ka tā esmu es!" Māte un meita stāsta par savu līdzību
Tēmas: ASV
Skatīt visus komentārus

Коллеги рассказали, как борьба с раком изменила внешность Заворотнюк

Герцогиня Кэтрин впервые вышла в свет в маске и перчатках