Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Iekārta Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Aicina ievērot piesardzību un drošību, jo vasarā bērni gūst traumas ar neatgriezeniskām sekām

Par veselību
2020. gada 4. jūnijā 13:20 2020. gada 4. jūnijā 13:20
  Jauns.lv
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārsti nereti savā darba ikdienā, īpaši vasaras periodā, saskaras ar paaugstinātu bērnu traumatismu. Lielākajā daļā gadījumu šīs traumas varēja nenotikt, ja ievērotu piesardzību un rūpētos par drošību. Vienlaikus nākas atgādināt, ka tieši BKUS ir vieta, kur bērniem sniedz palīdzību smagu traumu gadījumos visu diennakti.

Īpaši bīstamas bērniem ir traumas, kas iegūtas, piemēram, lietojot zāles pļaušanas tehniku. Traumas ir ļoti smagas, un ne vienmēr iespējams veikt pirkstu replantācijas, jo audi tiek sadragāti. Ārsti ir izstrādājuši darbības algoritmu un spēj nodrošināt akūtu mikroķiruģisku palīdzību bērniem: nodrošinot neatliekamu amputēto segmentu replantāciju kā arī defektu rekonstrukcijas.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu plastikas un rokas ķirurgs Dzintars Ozols: “Zāles pļaušanas tehnika izraisa ļoti smagas traumas, bieži ir gadījumi, kad amputēto segmentu replantācija nav iespējama. Ir gadījumi, kad izdodas saglābt sadragātās plaukstas vai kājas, veicot mikroķiruģisku audu pārstādīšanu un rekonstrukciju. Esam izstrādājuši un strādājam saskaņā ar mikroķiruģisko traumu protokolu, lai palīdzētu ikvienam bērnam. Tomēr bez sekām tas nepaliek, tādēļ piesardzībai ir jābūt par prioritāti katrā ģimenē, kurā aug mazi bērni.”

Šobrīd bērns pēc traumas ir atlabis un tiek plānota viņa izrakstīšana no stacionāra, izdevās saglābt plaukstas būtiskākās funkcijas – satvēriens un jušana. Lai gan pilna rehabilitācija aizņems ilgstoši vismaz pusgadu.

Citi šobrīd lasa

Alūksniešu izmestie atkritumi turpat mājā vien atpakaļ nonāk 4
Sinoptiķi izplata sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu 4
Rindām pie vakcinācijas centriem Anglijā šodien grūti saredzēt galu
Tēmas: Audi
Pievienot komentāru

Певицу МакSим ввели в искусственную кому: "Возникли проблемы с самостоятельным дыханием"

Страстный поцелуй Пугачевой, танцы Баскова и Ивлеева без Элджея: как Галкин отметил 45-летие