Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
PVO norāda, ka cīņā ar Covid-19 pašlaik nepieciešams atgriezties sākuma fāzē
REUTERS/SCANPIX

PVO norāda, ka cīņā ar Covid-19 pašlaik nepieciešams atgriezties sākuma fāzē

Par veselību
2020. gada 8. maijā 20:44 2020. gada 8. maijā 20:44
  Jauns.lv
Pasaules Veselības organizācija paziņojusi, ka centienos apkarot koronavīrusa pandēmiju šobrīd ir jāatgriežas pie pašiem pamatiem, ziņo CNN.

“Šķiet, ka mēs pašreiz izvairāmies no nepatīkamās realitātes, kurā mums ir jāatgriežas pie sabiedrības veselības uzraudzības,” piektdien preses konferences laikā sacīja Pasaules Veselības organizācijas ārkārtas situāciju programmas vadītājs Maikls Raiens.

"Mums ir jādodas atpakaļ tur, kur mums vajadzēja būt pirms mēnešiem: jāmeklē gadījumi, jāizseko slimības gadījumi, jāpārbauda tie, jāizolē cilvēki, kuru testi bijuši pozitīvi, jāmeklē viņu kontaktpersonas," sacīja Raiens.

“Dažreiz mēs atbildes meklējam tur, kur to nav. Mums jāatgriežas pie pamatprincipiem, visaptverošās slimības kontroles stratēģijas, kas atbilst sabiedrības veselības pamatnovērošanai,” viņš sacīja.

Eksperts uzsver, ka šobrīd ir pieejama ļoti plaša papildu informācija ar dažādiem pētījumiem un zinātnieku atklājumiem, bet "mums ir jāturas pie pamatstratēģijas, pretējā gadījumā mēs tiešām riskēsim meklēt atbildes tur, kur to nav", atgādina Raiens.

Tāpat speciālists norāda, ka cilvēku dzīves ievērojamas izmaiņas piedzīvos līdz pat brīdim, kamēr tiks izstrādāta Covid-19 vakcīna. Viņš norāda, ka, kamēr skolu un darba vietu atvēršana, ievērojot dažādus drošības pasākumus, daudzās slimības skartajās valstīs jau pakāpeniski tiek atļauta, ar koncertiem un sporta pasākumiem situācija ir daudz sarežģītāka.

Citi šobrīd lasa

Melnais leopards, par kura mocīšanu dārgi samaksās trīs cilvēki, zoodārzā sācis atkopties
Neparasts atradums Čikāgas lidostā: tur neviena nepamanīts trīs mēnešus slepus dzīvojis kāds vīrietis 1
"Parāva vaļā visas slūžas" - cilvēkus satriec redzētais LTV filmā no Covid-19 nodaļas 2
Pievienot komentāru

МИД Литвы предлагает запретить Филиппу Киркорову въезд в страну

«Судьба связала нас»: Пугачева в пикантном платье публично обратилась к Паулсу