Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kontroles pasākumus nevar izbeigt, kamēr nav izstrādāta Covid-19 vakcīna, teikts jaunākajā pētījumā 4

Par veselību
10. aprīlī 06:53 2020. gada 10. aprīlī 06:53
  Jauns.lv
Valstīm, kas vēlas izbeigt Covid-19 pandēmijas dēļ īstenotos kontroles pasākumus, atļaujot cilvēkiem dzīvot iepriekšējā ritmā, būs ļoti stingri jāuzrauga jauni inficēšanās gadījumi un jāpielāgo jaunajai situācijai līdz šim īstenotie ierobežojumi, līdz būs pieejama vakcīna pret koronavīrusu, teikts jaunākajā pētījumā, kas veikts pamatojoties uz Ķīnas pieredzi.

Ķīnas sabiedriskās dzīves stingrie ierobežojumi ir noveduši līdz Covid-19 pirmā viļņa beigām, apgalvo Honkongas pētnieki. Tomēr bažas par otro slimības uzliesmojuma vilni ir pavisam reālas,  raksta "The Guardian". 

"Lai gan šie kontroles pasākumi, šķiet, ir samazinājuši infekciju skaitu līdz ļoti zemam līmenim, bez imunitātes pret Covid-19 saslimšanas gadījumi varētu viegli atjaunoties, jo uzņēmumi un skolas pakāpeniski atsāks socializēšanos," norāda Honkongas universitātes profesors Džozefs T Vu, viens no pētījuma vadītājiem.

Stingrie ierobežojumi Ķīnā noveduši pie tā, ka šobrīd ar Covid-19 slims cilvēks var inficēt nevis trīs vai divus, bet tikai vienu cilvēku. Tomēr pētnieki brīdina – ja normālā dzīve atsāksies pārāk ātri un kontroles pasākumi tiks atcelti, iespēja inficēties vairāk cilvēkiem pieaugs.

"Lai gan kontroles politika, piemēram, fiziskā distancēšanās un uzvedības maiņa, iespējams, kādu laiku saglabāsies, aktīvai līdzsvara panākašanai un inficēšanās iespējas samazināšanai, visticamāk, labākā stratēģija būtu efektīva vakcīna, kas būtu plaši pieejama," sacīja profesors T Vu.

Akadēmiskajā medicīnas žurnālā "The Lancet" publicētais pētījums balstās uz Ķīnas epidēmijas modelēšanu. Tajā redzams, ka nāves gadījumu skaits kontinentālajā Ķīnā bijis daudz zemāks nekā Hubei provincē, kur sākās epidēmija un nāves gadījumu skaits bija gandrīz 6%.

Gadījumu skaitu ietekmējusi konkrētās provinces ekonomiskā situācija un veselības aprūpes pieejamība.

"Pat vispārtikušākajās Ķīnas pilsētās, piemēram, Pekinā un Šanhajā veselības aprūpes resursi ir ierobežoti un pakalpojumu sniedzēji saskarsies ar pēkšņu pieprasījuma pieaugumu.

Mūsu pētījumā konstatētais norāda uz to, cik svarīgi ir nodrošināt, lai vietējām veselības aprūpes sistēmām būtu atbilstošs personāls un resursi ar Covid-19 saistītu nāves gadījumu mazināšanai," sacīja pētījuma līdzautors. 

Citi šobrīd lasa

Latviešu puišu trijotne, kas kājām nāca no Vācijas, ir veiksmīgi atgriezusies mājās 24
Sākumā Marikai no Talsiem piedzima trīnīši, bet vēlāk - vēl dvīnīši. Kā ir augt piecu bērnu ģimenē? 4
Fotogrāfam Garkalnē izdodas nofilmēt četrus mazus lapsēnus, kuri jestri spēlējas
Skatīt visus komentārus

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото