Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kontroles pasākumus nevar izbeigt, kamēr nav izstrādāta Covid-19 vakcīna, teikts jaunākajā pētījumā 4

Par veselību
2020. gada 10. aprīlī 06:53 2020. gada 10. aprīlī 06:53
  Jauns.lv
Valstīm, kas vēlas izbeigt Covid-19 pandēmijas dēļ īstenotos kontroles pasākumus, atļaujot cilvēkiem dzīvot iepriekšējā ritmā, būs ļoti stingri jāuzrauga jauni inficēšanās gadījumi un jāpielāgo jaunajai situācijai līdz šim īstenotie ierobežojumi, līdz būs pieejama vakcīna pret koronavīrusu, teikts jaunākajā pētījumā, kas veikts pamatojoties uz Ķīnas pieredzi.

Ķīnas sabiedriskās dzīves stingrie ierobežojumi ir noveduši līdz Covid-19 pirmā viļņa beigām, apgalvo Honkongas pētnieki. Tomēr bažas par otro slimības uzliesmojuma vilni ir pavisam reālas,  raksta "The Guardian". 

"Lai gan šie kontroles pasākumi, šķiet, ir samazinājuši infekciju skaitu līdz ļoti zemam līmenim, bez imunitātes pret Covid-19 saslimšanas gadījumi varētu viegli atjaunoties, jo uzņēmumi un skolas pakāpeniski atsāks socializēšanos," norāda Honkongas universitātes profesors Džozefs T Vu, viens no pētījuma vadītājiem.

Stingrie ierobežojumi Ķīnā noveduši pie tā, ka šobrīd ar Covid-19 slims cilvēks var inficēt nevis trīs vai divus, bet tikai vienu cilvēku. Tomēr pētnieki brīdina – ja normālā dzīve atsāksies pārāk ātri un kontroles pasākumi tiks atcelti, iespēja inficēties vairāk cilvēkiem pieaugs.

"Lai gan kontroles politika, piemēram, fiziskā distancēšanās un uzvedības maiņa, iespējams, kādu laiku saglabāsies, aktīvai līdzsvara panākašanai un inficēšanās iespējas samazināšanai, visticamāk, labākā stratēģija būtu efektīva vakcīna, kas būtu plaši pieejama," sacīja profesors T Vu.

Akadēmiskajā medicīnas žurnālā "The Lancet" publicētais pētījums balstās uz Ķīnas epidēmijas modelēšanu. Tajā redzams, ka nāves gadījumu skaits kontinentālajā Ķīnā bijis daudz zemāks nekā Hubei provincē, kur sākās epidēmija un nāves gadījumu skaits bija gandrīz 6%.

Gadījumu skaitu ietekmējusi konkrētās provinces ekonomiskā situācija un veselības aprūpes pieejamība.

"Pat vispārtikušākajās Ķīnas pilsētās, piemēram, Pekinā un Šanhajā veselības aprūpes resursi ir ierobežoti un pakalpojumu sniedzēji saskarsies ar pēkšņu pieprasījuma pieaugumu.

Mūsu pētījumā konstatētais norāda uz to, cik svarīgi ir nodrošināt, lai vietējām veselības aprūpes sistēmām būtu atbilstošs personāls un resursi ar Covid-19 saistītu nāves gadījumu mazināšanai," sacīja pētījuma līdzautors. 

Citi šobrīd lasa

Hosams Abu Meri par laulību: "Manai sievai nav jādomā par rēķiniem"
Putins pirmo reizi komentē Navaļnija video par grezno pili Melnās jūras krastā 14
Baiss protests pret Covid-19 "ieslodzījumu": izlaužas no izolatora, nozog "Audi Q7" un izraisa asinsstindzinošu avāriju 2
Skatīt visus komentārus

«Инородное тело в прямой кишке»: стилист Киркорова и Пугачевой скончался из-за интимного эксперимента

Раскрыт секрет омоложения Аллы Пугачевой: певице помогли американские технологии