Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Džeisons Garsija. (Foto: Ekrānuzņēmums no CNN video)

Vīrietis atlabst no saslimšanas ar Covid-19 un, ziedojot asins plazmu, nodod antivielas kritiskā stāvoklī esošajiem

Par veselību
9. aprīlī 06:14 2020. gada 9. aprīlī 06:14
  Jauns.lv
Svētā Džozefa slimnīcā, Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), izdevies uzlabot trīs kritiskā stāvoklī esošu pacientu veselības stāvokli, asins plazmas veidā ievadot antivielas no Covid-19 atlabuša pacienta, ziņo CNN.

Marta sākumā 36 gadus vecais Džeisons Garsija (Kalifornija, ASV) izjuta nelielus Covid-19 raksturīgos simptomus. Lai arī sākotnēji nelielajam klepum nepievērsa uzmanību, tomēr vēlāk sāka just arī stipras galvassāpes, kā arī strauji paaugstinājās temperatūra. Kad vīrietis sajuta arī elpas trūkumu, konsultējās ar ārstu un uzzināja, ka viņam ir pozitīvs Covid-19 tests.

Nākamās divas nedēļas viņš pavadīja mājas karantīnā. Kad saņēma apstiprinājumu, ka ir atveseļojies no Covid-19, viņš nolēma atzīmēt šo notikumu, sociālajos tīklos publicējot ierakstu. Tajā atklāja, ka bija inficējies, bet tagad ir pilnībā atlabis.

Vienlaikus arī kāda slimnīca bija vērsusies sociālajos tīklos ar lūgumu atsaukties kādu, kurš atveseļojies no jaunā koronavīrusa.

Foto: Salvatore Laporta / IPA/I/SIPA

Saņēmis zvanu no sava drauga, kurš bija pamanījis abus ierakstus, Garsija sazinājies ar slimnīcu un piekritis ziedot savu asins plazmu. Kāds pacients bijis ļoti smagā stāvoklī, viņa organisms nav reaģējis uz citām ārstēšanas metodēm.

Svētā Džozefa slimnīcas daktere un nefroloģijas nodaļas direktore Vendija Eskobedo norādījusi, ka pašreizējais pacients šādi saņēmis antivielas no Garsijas.

Pāris dienas pēc asins plazmas ziedošanas pacientam kļuvis labāk.

Kopumā Garsijas plazma ziedota trīs pacientiem.

Citi šobrīd lasa

Jauna māmiņa, no krūtīm pilot pienam, pirms gadiem piedzīvoja milzīgu pazemojumu. Izrādās, vainīgais bija Dereks Šovens 23
Latviešu puišu trijotne, kas kājām nāca no Vācijas, ir veiksmīgi atgriezusies mājās 24
Sākumā Marikai no Talsiem piedzima trīnīši, bet vēlāk - vēl dvīnīši. Kā ir augt piecu bērnu ģimenē? 4
Tēmas: Koronavīruss
Pievienot komentāru

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото