Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: AFP/Scanpix)

Zinātnieks: Ierastā dzīve, visticamāk, neatsāksies agrāk par 2021.gadu 4

Runā speciālists
9. aprīlī 04:44 2020. gada 9. aprīlī 04:44
  Jauns.lv
Sabiedrība, visticamāk, neatgriezīsies iepriekš ierastajā dzīves ritmā agrāk par 2021. gadu, tādu viedokli “Dailymail” paudis Amerikāņu zinātnieku federācijas prezidents, zinātnieks Alijs Nouri. Viņš uzskata, ka pāragra ierobežojošo pasākumu atcelšana varētu novest pie otra pandēmijas viļņa.

Nouri stāsta, ka apmēram gads būs nepieciešams, lai apgrozībā nonāktu vakcīna pret Covid-19. Viņaprāt, tieši tad arī varētu atsākties iepriekš ierastais dzīves ritms. 

Runājot par situāciju Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), viņš norāda, ka esot velti cerēt, ka, piemēram, vasarā cilvēki atkal pulcēsies restorānos un apmeklēs masu pasākumus. Pat, ja izdosies drīzumā apkarot saslimstību ar jauno koronavīrusu, ierobežojumu atcelšana, visticamāk, varētu izraisīt nākamo saslimšanas vilni.

Viņš vērš uzmanību, ka liels skaits cilvēku, kuriem konstatēts Covid-19, inficējušies no tiem, kam nav nekādu vīrusa simptomu. Līdz ar to – sociālās distancēšanās pāragra atcelšana nebūtu vēlama.

Nouri norāda, ka šis vīruss ir ļoti lipīgs, dažādi reaģē uz cilvēku organismiem un kopumā ir desmit reizes nāvējošāks nekā gripa. Šobrīd pieejamie dati liecinot, ka viens ar Covid-19 saslimušais inficē vismaz divus citus cilvēkus.

ASV 7. aprīlī reģistrēti 1939 jauni nāves gadījumi ar Covid-19, kas ir pasaulē lielākais jauno upuru skaits vienā diennaktī kopš jaunā koronavīrusa globālās pandēmijas sākuma, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes dati.

Kopš pandēmijas sākuma Amerikā ir reģistrēti 12 722 nāves gadījumi ar Covid-19, un valsts šai ziņā tuvojas vissmagāk skartajām valstīm Itālijai un Spānijai.

Citi šobrīd lasa

Latviešu puišu trijotne, kas kājām nāca no Vācijas, ir veiksmīgi atgriezusies mājās 24
Epilepsijas slimniece, kura bijusi atkarīga no "Coca - Cola" dzeršanas, iespējams, mirusi no pārmērīga kofeīna patēriņa 3
Fotogrāfam Garkalnē izdodas nofilmēt četrus mazus lapsēnus, kuri jestri spēlējas
Tēmas: Koronavīruss, ASV
Skatīt visus komentārus

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото