Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Aizvadītajā nedēļā no gripas miris viens cilvēks

Par veselību
2020. gada 26. martā 17:45 2020. gada 26. martā 17:45
  Jauns.lv / LETA
Lai arī gripas epidēmija Latvijā ir beigusies, aizvien tiek reģistrēti jauni saslimšanas gadījumi, turklāt 19 gripas pacienti aizvadītājā nedēļā nonākuši slimnīcā, kā arī reģistrēts viens nāves gadījums gripas pacientam, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Par gripas epidēmijas beigām tika paziņots 18.martā. Gripas intensitāte aizvadītajā nedēļā turpinājusi samazināties - kopumā 11 jauni gripas gadījumi reģistrēti ģimenes ārstu praksēs Daugavpilī, Rīgā un Jūrmalā.

Tikmēr slimnīcas ziņojušas par 19 stacionētiem gripas pacientiem, no tiem sešiem bijusi gripas izraisīta pneimonija.

Aizvadītajā nedēļā gripa arī laupījusi dzīvību vēl vienam cilvēkam. Tādējādi kopumā šosezon reģistrēti 20 nāves gadījumi gripas pacientiem. Mirušie bijuši 38 līdz 92 gadus veci, no tiem 12 sievietes un astoņi vīrieši. Gandrīz visiem bijušas blakus saslimšanas - hroniskas sirds-asinsvadu un elpceļu slimības, cukura diabēts, nieru un aknu saslimšanas, onkoloģiskas saslimšanas un citas.

Kopumā visās desmit monitoringā iekļautajās pilsētās saslimstība bija zemāka par epidēmijas slieksni jeb 100 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Maksimāla intensitāte šajā sezonā bija 310,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Kopš 2020.gada ceturtās nedēļas saglabājas gripas intensitātes samazināšanās tendence.

Arī Eiropas reģionā kopumā gripas aktivitāte aizvadītajā nedēļā turpināja samazināties. Viena valsts - Luksemburga - ziņoja par augstu intensitāti, astoņas - par vidēju intensitāti, bet pārējās - par zemu.

Saistītās ziņas

Gripa šosezon noslēgusies pagājušo sezonu kulminācijas laikā
Gripas intensitāte turpina samazināties, bet daudzi slimo ar augšējo elpceļu infekcijām
Kā sevi pasargāt no gripas?

Tikmēr Latvijā akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pēc palīdzības ambulatorajās iestādēs aizvadītajā nedēļā vērsušies vidēji 830 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir mazāk nekā pirms nedēļas.

Saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām šajā sezonā kopumā ir zemāka nekā iepriekšējās sezonās, liecina SPKC dati.

Biežāk ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, līdzīgi kā iepriekšējās sezonās, slimo bērni līdz četru gadu vecumam, pēc tam sekojot piecus līdz 14 gadus vecajiem bērniem.

Citi šobrīd lasa

"Kultūras darbinieki tiek pazemoti!" Valkas kultūras nama direktors komentē uzsākto administratīvo lietvedību par rīkoto zaļumballi 1
"Kāds vienkārši ļauni papriecājās..." Aizdomas, ka ugunsgrēks Jaunciemā izcēlās tīšas dedzināšanas rezultātā
Jelgavā uz restorāna nojumes uzkrīt vīrietis, noripo no tās, pieceļas un aiziet prom 1
Pievienot komentāru

Сутки душили полотенцем, четыре раза терял сознание: гражданина Латвии похитили и пытали в Киеве 2

Тайна за семью печатями: предполагаемые любовницы принца Уильяма