Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nereti pat ārstu vidū valda dažādi aizspriedumi, piemēram, ka pacientam migrēna ir tikai tad, ja viņš cieš no visiem tās simptomiem. (Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube podkāsta "Mīti un fakti par migrēnu kopā ar neiroloģi dr.Lindu Zvauni")

VIDEO: izplatītākie mīti par migrēnu

Runā speciālists
6. martā 11:30 2020. gada 6. martā 11:30
  Jauns.lv
Lai aktualizētu izpratni par migrēnas ietekmi uz pacientiem un to, kā migrēnas pacientu tuvinieki var palīdzēt sadzīvot ar šo saslimšanu, kampaņas “Brīvs no migrēnas” ietvaros radīts Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības podkāsts “Izplatītākie mīti par migrēnu”. Ginekoloģijas rezidente Katrīna Puriņa-Liberte kopā ar neiroloģi, algoloģi Lindu Zvauni tajā apspriež izplatītākos mītus par migrēnu.

Mīti:

  • migrēna nav nopietna saslimšana;
  • ar to slimo tikai sievietes;
  • tā ir kaprīze;
  • galvassāpes nevar būt tik spēcīgas, lai neapmeklētu darbu.

Nereti pat ārstu vidū valda dažādi aizspriedumi, piemēram, ka pacientam migrēna ir tikai tad, ja viņš cieš no visiem tās simptomiem.

Podkāstā uzzināsi, kādi ir migrēnas simptomi, cēloņi, kā arī to, kā šī slimība ietekmē pacienta darba spējas un produktivitāti.

“Ir pētījumi, kas liecina, ka migrēna ir trešais darba nespējas cēlonis visā pasaulē. Ņemot vērā, ka lielākā daļa migrēnas pacientu ir darbspējas vecumā, cieš ne tikai pats pacients, bet arī ekonomika kopumā. Šis ir īpaši aktuāls temats, jo liela daļa cilvēku domā, ka tās ir tikai galvassāpes, un nepievērš tam uzmanību,” vēsta ārste Linda Zvaune.

Podkāstā atklāti migrēnu ietekmējošie faktori – cēloņi un provokatori, kā arī tas, cik daudz pacients pats spēj ietekmēt un kontrolēt šo slimību. Klausītājiem ir iespēja gūt padomu gadījumā, ja ir aizdomas par migrēnu, kā arī vairāk uzzināt par diagnostiku un ārstēšanu.

Citi šobrīd lasa

Kad tev beidzot būs attiecības jeb - ko atbildēt ziņkārīgajiem draugiem
Medbrālis publicēja selfiju no nakts maiņas un pēc mirkļa saņēma sirdi plosošus jaunumus 16
Katrīna un Edgars Jaunupi kļuvuši par vecākiem otrajai atvasei un krīzes laikā dzimušajai meitai dod neparastu vārdu
Tēmas: Veselība
Pievienot komentāru

Рики Мартин и его муж впервые показали лицо их пятимесячного сына

Елена Степаненко принимает ухаживания от молодого бизнесмена