Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pexels

Ja gribat dzīvot ilgāk, ņemiet brīvdienas no alkohola lietošanas 6

Esi vesels
23. februārī 06:45 2020. gada 23. februārī 06:45
  "Ko Ārsti Tev Nestāsta"
Par alkohola labvēlīgo vai nelabvēlīgo ietekmi ir vispretrunīgākie secinājumi. Nu zinātnieki nākuši klajā ar atziņu, ka ilgāku mūžu varētu nodrošināt trīs vai četras dienas nedēļā, kad cilvēks nelieto alkoholu. Dzeršana katru dienu – pat ja tā ir tikai viena glāze vīna – palielina priekšlaicīgas nāves risku par 20 %, un tas kļūst ļoti svarīgi, kad cilvēks ir sasniedzis 70 gadu vecumu.

Pētnieki saka tā – ja izdzersiet pa glāzei vīna trīs reizes nedēļā, tas varētu pasargāt no sirds asinsvadu slimībām, bet viss labums būs vējā, ja dzersiet katru dienu.

Nesen tika citēts kāds pētījums, kas liecināja, ka alkohols jebkādās devās ir neveselīgs, bet šajā pētījumā piedalījās alkoholiķi. Pētnieki no Vašingtonas Universitātes Sentluisā papētīja vairāk tā sauktos vieglos iedzērājus – cilvēkus, kas dienā izdzer vienu vai divas glāzes. Pētnieki analizēja datus par vairāk nekā 340 000 cilvēku, kas bija 18–85 gadus veci.

Kopumā cilvēkiem, kas katru dienu lietoja nedaudz alkohola, bija par 20 % lielāks priekšlaicīgas nāves risks, salīdzinot ar citiem tās pašas vecuma grupas cilvēkiem, kas dzēra retāk. Jaunībā, kad draudi nomirt kopumā nav lieli, par to varētu īpaši neraizēties, taču, sasniedzot 70 gadu vecumu, šāds risks kļūst nozīmīgs, saka pētnieki. Alkohola lietošana ikdienā paaugstina arī vēža risku, lai gan tas nekur nepazūd arī tad, ja pāris dienas nedēļā atturaties no alkohola.

Citi šobrīd lasa

FOTO: apceļo pasauli caur bildēm un aplūko, kā pandēmija izmainījusi ierasto dzīves kārtību
Vai jauns pārītis slavenību aprindās? Basketbolista Timmas bijusī sieva satuvinājusies ar hokejistu Saulieti 3
Kā pareizi dezinficēt produktus, lai no veikala neatnestu Covid-19? Jautājumi un elementāras atbildes
Skatīt visus komentārus

"Мы все сейчас на коленях": плачущая медсестра записала видео о COVID-19

Мать при грудном ребенке до полусмерти забила собаку, а потом выкинула ее в окно