Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Eksperts brīdina par šausmām, kādas pasaule piedzīvos, ja netiks pielikts punkts koronavīrusa izplatībai 23

Par veselību
11. februārī 14:51 2020. gada 11. februārī 14:51
  Jauns.lv
Honkongas vadošais epidemiologs, profesors Gabriēls Leungs iesaka arī citām pasaules valstīm apsvērt striktus ierobežojuma pasākumus, līdzīgi, kādi tie šobrīd ir Ķīnā.

Ja koronavīrusa izplatība netiks maksimāli ierobežota visā pasaulē, tad epidēmija var skart divas trešdaļas pasaules iedzīvotāju un to vairs nebūs iespējams kontrolēt, stāsta Leungs. 

Epidemiologa brīdinājums izskanējis neilgi pēc tam, kad Pasaules Veselības organizācija informēja par koronavīrusa slimniekiem, kuri nekad nav bijuši Ķīnā. Galvenais šobrīd esot noteikt, cik ir šādu cilvēku. 

“Vairums ekspertu domā, ka katrs ar koronavīrusu inficētais, spēj nodot slimību tālāk vēl 2,5 cilvēkiem. Pēc manām aplēsēm tas nozīmē, ka vīruss varētu inficēt 60-80%,” teic Leungs. 

“60% pasaules iedzīvotāju ir ārprātīgi liels skaitlis. Kaut arī nāves gadījumu skaits no šiem 60% būtu 1%, tas tāpat ir nenormāli daudz,” piebilst profesors. 

Tāpat viņš uzsver, ka galvenais jautājums šobrīd ir koronavīrusa izplatīšanās ārpus Ķīnas teritorijas.  Ir jānoskaidro, vai Ķīnā veiktie drastiskie pasākumi, lai novērstu vīrusa izplatību, ir darbojušies. Ja tā, tad arī citām valstīm vajadzētu tādus ieviest. 

Saistītās ziņas

Brits, kurš Francijas slēpošanas kūrortā ar koronavīrusu aplipināja vēl 11 cilvēkus, pirmo reizi runā ar presi 6
No koronavīrusa miruši jau vairāk nekā 1000 cilvēki; inficēto skaits - milzīgs 10
Koronavīruss sasniedzis 27 valstis, Lielbritānija to pasludina par "nopietnu un nenovēršamu" apdraudējumu 1

Citi šobrīd lasa

Koronavīruss mainīs pasauli. 18 tendences, kā mēs dzīvosim turpmāk 1
"Ieturi distanci, paliec kopā. Tikai kopā mēs varam radīt pārmaiņas," Audi un citi pasaulē slaveni uzņēmumi pārveido savus logo
“Neieteiktu uz šo skatīties tikai kā ģimenes saliedēšanās laiku,” psihoterapeite aicina sargāties no pārliekas kopā būšanas sekām
Tēmas: Koronavīruss
Skatīt visus komentārus

«Переборщила с пластикой!»: поклонники в шоке от фото Вайкуле, которым поделилась Пугачева

«Мы попрощались с родителями»: врач из больницы, которую посетил Путин, рассказала о происходящем там сейчас