Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Infektologs Dumpis: Latvijā koronavīrusu var apstiprināt sešu stundu laikā
Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis. (Foto: LETA)

Infektologs Dumpis: Latvijā koronavīrusu var apstiprināt sešu stundu laikā 5

Par veselību
4. februārī 22:35 2020. gada 4. februārī 22:35
  Jauns.lv / LETA
Latvijā koronavīrusu var apstiprināt sešu stundu laikā, šovakar LTV1 raidījumā “1pret1” sacīja ārsts infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.

"Latvijā koronavīrusu var apstiprināt sešu stundu laikā. Ikdienā man zvana arī cilvēki un uzdod dažādus jautājumus par šo vīrusu un nereti šie jautājumi ir bez pamata. Mēs pašlaik konkurējam ar viedokļiem no sabiedrības, bet ne no zinātnes," intervijā Latvijas Televīzijai sacīja latviešu ārsts. 

Uga Dumpis raidījumā norādījis, ka mikroorganismi nav ieinteresēti nogalināt saimnieku, jo līdz ar saimnieka nāvi, arī mikroorganisms iet bojā.

"Tad, kad notiek šī pāreja starp sugām, tad tā kļūst nopietna un nereti nonāvē cilvēku, piemēram, ebola un HIV, bet šis nav koronavīrusa gadījums," sacīja ārsts. 

Jau vēstīts, ka pēc otrdien notikušās krīzes vadības padomes sēdes amatpersonas paziņoja, ka panikai par koronavīrusa iespējamu izplatību Latvijā nav pamata, turklāt visi atbildīgie dienesti ir sagatavojušies, ja gadījumā šis vīruss Latvijā tiks konstatēts.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) pēc sēdes sacīja, ka patlaban Latvijā nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusu, turklāt atbildīgie dienesti regulāri apmainās ar informāciju un ir sagatavojušies jebkādai rīcībai, ja gadījumā Latvijā tiks konstatēti saslimšanas gadījumi ar šo vīrusu. "Vienīgais, ko varu ieteikt, - mazgājiet rokas," piebilda Kariņš.

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele (AP) aicināja informāciju par koronavīrusu meklēt uzticamos avotos, kā piemērus minot Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapas, kur tiek ievietota visa aktuālā informācija par to, kā rīkoties mediķiem un iedzīvotājiem.

Saistītās ziņas

Zviedrijā koronavīruss konstatēts sievietei, kura nesen atgriezusies no Uhaņas
Koronavīruss, iespējams, sasniedzis Igauniju - no viesnīcas Tallinā uz slimnīcu aizvesti divi cilvēki 2
Koronavīruss Ķīnā prasījis jau 170 cilvēku dzīvības; inficējušies arī trīs evakuētie japāņi 8

Citi šobrīd lasa

Vēstniecība par Rumpānes situāciju: tuviniekiem jāsaprot, ka viņa izdarījusi krimināli sodāmu pārkāpumu 40
Ko neteikt cilvēkam, kurš tikko ir izšķīries?
Dziedātāja Samanta Tīna atkal brīva meitene
Skatīt visus komentārus

Дональд Трамп рассказал, как относится к герцогине Меган и пожелал удачи Гарри

Загадочно погибла дочь актера, сыгравшего Шарапова в фильме «Место встречи изменить нельзя»