Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Kāpēc labāk neēst neilgi pirms gulētiešanas 12

Par veselību
2019. gada 20. augustā 06:19 2019. gada 20. augustā 06:19
  "Ko Ārsti Tev Nestāsta"
Ja dienas beidzamo maltīti ieturat agri – katrā ziņā ne vēlāk par pulksten deviņiem vakarā –, jums samazinās risks saslimt ar krūts vai prostatas vēzi. Risks sarūk arī tad, ja ēdat vēlāk par minēto laiku, bet paiet divas stundas, līdz liekaties gulēt.

Kā norāda pētnieki no Barselonas Globālā veselības institūta, tam, cikos mēs ēdam, ir tikpat liela nozīme kā tam, ko ēdam. Ņemot vērā veidu, kādā ķermenis pārstrādā pārtiku, ir vajadzīgs pietiekami daudz laika, kad esam nomodā un kustamies.

Cilvēkiem, kas ēd pirms pulksten deviņiem vakarā, vidēji ir par 20 % mazāka varbūtība saslimt ar krūts vai prostatas vēzi, salīdzinot ar tiem, kas vakariņo pēc desmitiem. Salīdzinot ar ļaudīm, kas pēc vakariņām uzreiz dodas pie miera, cilvēkiem, kas nogaida divas stundas, ļaujot ķermenim pārstrādāt apēsto, risks samazinās tikpat lielā mērā kā agrajiem ēdājiem.

Pie šādiem secinājumiem pētnieki nonāca, kad izpētīja 621 vīrieša ēšanas paradumus un dzīvesstilu, kuriem bija prostatas vēzis, un 1205 sieviešu uzturu un dzīvesveidu, kam bija krūts vēzis. Šo informāciju pētnieki salīdzināja ar 872 veselu vīriešu un 1321 veselas sievietes ēšanas paradumiem un dzīvesveidu.

Pēc zinātnieku domām, ieteikumu neēst vēlu vajadzētu iekļaut vēža profilakses rekomendācijās. “Šis ieteikums varētu īpaši labi darboties valstīs, kurās pieņemts vakariņot vēlu, piemēram, Dienvideiropā,” izteicies vadošais pētnieks Manoliss Kogevins.

Citi šobrīd lasa

Arnis Līcītis: "Esmu Latvijas patriots, bet filmējos Krievijā” 21
Jaunais tēvs Ņūdžersijā pēc dzemdībām atklāj teju neticamu sakritību 2
Jaunā darba nedēļa nāks ar sniegu
Skatīt visus komentārus

«Я где-то не справилась»: Муцениеце продолжает интриговать на тему развода с Прилучным

Автор хита Киркорова рассказала о "болезни как у Жанны Фриске", из-за которой прибегла к суррогатному материнству