Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tiem vīriešiem, kas naktis pavada darbā, esot lielāka iespēja saslimt ar prostatas vēzi nekā tiem, kas strādā dienas stundās.

Strādāšana naktī var izraisīt vēzi, brīdina pētnieki

Runā speciālists
2016. gada 28. decembrī 06:02 2016. gada 28. decembrī 06:02
Kvebekas universitātes pētnieki noskaidrojuši, ka vīrieši ar vēzi saslimst biežāk nekā sievietes. Pēc zinātnieku domām, tas notiek tāpēc, ka vīrieši biežāk nekā sievietes strādā nakts maiņās. Tiem vīriešiem, kas naktis pavada darbā, ir lielāka iespēja saslimt ar prostatas vēzi nekā tiem, kas strādā dienas stundās.

Pētījuma rezultātus zinātnieki ir publicējuši žurnālā "Annals of Medicine". Nakts darbiniekiem bieži vien ir problēmas ar urīnpūsli, zarnu traktu un plaušām. Turklāt audzējs var izplatīties pa visu organismu, ieperinoties jebkurā orgānā. Pētnieki secinājuši, ka nakts darbs pamatīgi grauj arī sieviešu veselību. Sievietes parasti cieš no piena dziedzeru audzēja. Statistika liecina, ka ar vēzi saslima 27% vīriešu, kas strādāja naktīs 76% nakts maiņas strādnieku saslima ar plaušu vēzi, 70% cieta no urīnpūšļa vainām.

Zinātnieki uzskata, ka organismam kaitē miega hormona melatonīna piespiedu nomākšana. Melatonīns izdalās nakts stundās un regulē nomoda un miega attiecības. Paliekot nomodā, organisms funkcionē nedabiskā režīmā, tāpēc daudzi procesi notiek nesaskaņoti. Ja cilvēks nakts maiņā strādā gadu desmitiem, onkoloģiskās slimības draudi var būt ļoti reāli. Kanādas pētnieki izteica pārsteidzošu pieņēmumu: pusstundu ilgs miegs dienas laikā samazina iespēju saslimt ar vēzi. Tomēr pārlieku daudz gulēt arī nav labi. Ja cilvēks ilgus gadus guļ ilgāk par desmit stundām, arī ir liela varbūtība, ka organismā attīstīsies vēža šūnas.

Žurnāls "Patiesā Dzīve" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Viņu zina visi, bet par viņu nezina neko. Šovbiznesa lielais noslēpums - Dmitrijs Nagijevs
Latvijā beidzot ir valdība: deputāti atbalstījuši Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetu 111
VIDEO: Jūlijs Krūmiņš uz tiesu ierodas "noskūtiem" matiem un plastmasas rokudzelžos 38
Pievienot komentāru

Шокирующее видео: лифт раздавил выходившего юношу

"Все у нас было!": Басков рассказал подробности романа с Волочковой