Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Arta Lāce. (Foto: Facebook)

Brīnums ir noticis: leikēmijas mocītās žurnālistes Artas Lāces asinīs vēža vairs nav 13

Par veselību
2018. gada 27. decembrī 22:47 2018. gada 27. decembrī 22:47
  Jauns.lv
Fantastiski labas ziņas pienākušas no Lietuvas, kur novembrī tika veikta cilmes šūnu transplantācija LNT žurnālistei Artai Lācei. Arta trīs gadus cīnījas ar vissmagāko asins vēža formu, taču jaunākie rezultāti liek domāt, ka leikēmija ir uzvarēta - donora šūnas atdevušas Artai veselas asinis.

Cilmes šūnu transplantāciju Artai nodrošināja Latvijas valsts, taču Artas draugi, radi, kolēģi un portāls Jauns.lv pirms novembrī sāka ziedojumu vākšanas akciju, lai trīs bērnu māmiņa pēc manipulācijas Lietuvā varētu veseļoties mājās. 

Pēc fiziski un garīgi mokoša ceļa Arta Lāce ceturtdien ziņo, ka arī otrā pārbaude liecina, ka donora dotās cilmes šūnas viņā ir iedzīvojušās, pašas Artas asinsradē vairs nav ne atlikuma no vēža skartajām šūnām. Vēl priekšā garš atlabšanas ceļš, taču šis rezultāts ir tas, uz ko cerējām mēs visi. Ir izdevies riskantais ceļš! 

Savā ierakstā sociālajā tīklā "Facebook" Arta vēsta:
"Gari rakstīt nav spēka, bet īsā atskaite par to, kā tad man klājas pēc slimnīcas. Šodien biju uz otro kontroli Lietuvā, pēc nedēļas atkal, tātad, kā saprotams, esmu mājās! :) Šodien nodaļā starpsvētku sastrēgums, daļa analīžu vēl nebija gatavas, bet pirms nedēļas pateica, ka man ir 99,9% donora asinsrades un imunitātes, un uz šo brīdi ne mazāko vēža atlikumu!!! Ohhh, kas par prieku un pateicību Dievam!

Jaunais ģenētiskais materiāls joprojām mani uzver kā svešinieku, tomēr pakāpeniski mēģinām mazināt imūnsupresijas zāles ar cerību, ka pēc 3 mēnešiem no tām varēs atteikties pilnībā. Sanāk tāda balansēšana uz virves, jo, ja nepieciešams palielināt imūnsupresiju, tas traucē asinsradei un var radīt vēža recidīva risku, bet intuīcija saka, ka viss būs kārtībā ;) Oficiāli to, ka esi brīvs no vēža, apstiprina pēc gada," viņa ziņo.

Saistītās ziņas

Mēnesi pēc cilmes šūnu transplantācijas Lietuvā žurnāliste Arta Lāce brauc mājās
Patiesība, kas slēpjas aiz šobrīd tik populārā neatlaidīgo lācēnu video, izrādās bezgala skumja 35
"Vīrs ļoti uzmanīgi noskuva man galvu" - žurnāliste Arta Lāce atklāj, kā jūtas pēc cilmes šūnu transplantācijas

Citi šobrīd lasa

PIRMS un PĒC: briti beidzot tiek pie friziera un atbrīvojas no karantīnā uzaugušajām pinkām 1
Vasaras modes aktualitāte - šorti. Kādus modeļus izvēlēties, kā valkāt
Pasaule piesaka karu Taizemes kokosriekstiem, jo tos novāc nežēlīgā veidā. FOTO 9
Tēmas: Vēzis, Facebook
Skatīt visus komentārus

Беременная звезда Instagram Марина Балмашева вышла замуж за пасынка

"Корчевников, прекрати говорить с ней как с девственницей": зрители остались недовольны выпуском "Судьбы человека" с Волочковой