Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pexels

Vecuma plankumi: vai tie ir bīstami un kā atbrīvoties no vizuālā defekta 6

Par veselību
2018. gada 6. oktobrī 08:15 2018. gada 6. oktobrī 08:15
 
Nereti par vecuma plankumiem cilvēki dēvē visus ādas veidojumus, piemēram, nēvusus jeb dzimumzīmes, seborejiskas keratozes, tā saucamo lentigo jeb saules radītos plankumus, kā arī dažkārt diemžēl ļaundabīgus ādas veidojumus: bazaliomas un melanomas.

Ideālā gadījumā dermatologs, izmantojot dermatoskopu, nosaka diagnozi un piedāvā piemērotāko ārstēšanu, ja tāda nepieciešama. Labdabīgus veidojumus iespējams likvidēt ar lāzeru vai šķidro slāpekli. Šīs procedūras izdara ārsts dermatologs, un gada tumšais periods (rudens un ziema) ir vispiemērotākais laiks, kad to darīt, skaidro dermatoloģe Anna Bērziņa.


Bieža kļūda ir savus ādas veidojumus likvidēt mājas apstākļos, izmantojot pretkārpu līdzekļus, kas aptiekās nopērkami bez receptes. Ja tā patiešām ir kārpa, šie līdzekļi ir viens no variantiem, ko var izmantot, savukārt citiem ādas veidojumiem tie neder.

Cilvēkiem ļoti patīk pašārstēties ar tautas līdzekļiem, piemēram, dažkārt mazām, plānām kārpām palīdz strutenes. Citiem ādas veidojumiem – nē! Nereti pēc strutenes lietošanas rodas paliekošas sekas – rētas un depigmentācija. Tas, ka augs ir dabīgs, rada mānīgu sajūtu par tā nekaitīgumu. Taču tā nav, īpaši struteņu preparāts, kas nopērkams aptiekās. Šķīduma koncentrācija ir pietiekami liela, lai pēc veidojumu, kas nav kārpas, apstrādes varētu rasties ne tikai iekaisums un ādas kairinājums, bet pat apdegums un rētas. 

Iekšķīgi lietojami produkti nelikvidē ādas veidojumus.

Saules aizsargfiltrus saturoši krēmi gan var samazināt nevienmērīgas pigmentācijas rašanos un pasargāt ādu no apdeguma, līdz ar to šie produkti ir absolūti nepieciešami, īpaši saulainā laikā. 

Citi šobrīd lasa

Jaunolainē vilciens notriec sievieti – viņa bija iestigusi kupenā pie sliežu šķērsošanas vietas 4
“Dēliņ, kā vēlētos tevi apskaut…” Ukrainā atklāts Krievijas noslepkavotā karavīra piemineklis
Kādreizējais Rīgas “Dinamo” galvenais treneris okupantu līgas klubam vairs nav vajadzīgs
Skatīt visus komentārus