Nav skaidrs, vai izdevies apturēt notekūdeņu noplūdi jūrā
Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas (foto: Dienvidkurzemes novada "Facebook" lapa)
Viena Vide Visiem
2023. gada 24. jūlijs, 09:29

Nav skaidrs, vai izdevies apturēt notekūdeņu noplūdi jūrā

Jauns.lv/LETA

Nav skaidrs, vai atbildīgajiem dienestiem ir izdevies apturēt neattīrītu notekūdeņu noplūšanu Baltijas jūrā no Liepājas attīrīšanas iekārtām.

Kā vēstīts, svētdienas pievakarē Liepājā sabrukusi notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra siena, radot daļas neattīrītu kanalizācijas ūdeņu noplūdi jūrā.

Liepājas mērs Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija") šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" tā arī neatbildēja uz žurnālista jautājumu, vai noplūde ir apturēta.

Vienlaikus gan viņš aicināja liepājniekus "mazāk patērēt ūdeni pēc būtības, jo katrs kubikmetrs iziet Baltijas jūrā".

Ansiņš atkārtoti aicināja iedzīvotājus tuvāko dienu laikā izvairīties no peldēšanās Liepājas apkārtnē, īpaši Dienvidkurzemes novada Medzes pagastā, jo straumes virzās uz turieni.

Mērs gan uzsvēra, ka tiešu draudu cilvēku veselībai avārijas rezultātā nav. Atbildīgie dienesti veic ūdens paraugu monitoringu, lai sekotu līdzi ūdens kvalitātei.

Kā ziņots, SIA "Liepājas ūdens" notekūdeņu pieņemšanas kamera, kur tiek attīrīti sērudeņi, sastāv no diviem kanāliem, no kuriem viens ir bojāts, proti, tam ir sagruvusi siena. Tikmēr otrs kanāls ir funkcionējošs, tā darbība tiks atjaunota.

Svētdienas vakarā tika sasaukta Liepājas un Dienvidkurzemes Civilās aizsardzības komisija, kurā tika uzklausīts "Liepājas ūdens" ziņojums par esošo situāciju, jau veiktajiem soļiem un turpmākajām darbībām. Šodien objektu apsekos būveksperti, lai noteiktu, kā visātrāk sagruvušo sienu atjaunot.