Vectēvu metodes, kā kopt ragavas, lai tās lieliski kalpotu ik gadu!
Noderīgi ikdienā

Vectēvu metodes, kā kopt ragavas, lai tās lieliski kalpotu ik gadu!

Reklāmas projekts

Kā ik katru gadu, līdz ar ziemas atnākšanu, bērni ar vislielāko prieku un aizrautību gaida, kad varēs atsākt ziemas prieku baudīšanu. Baltā, mīkstā sniega sega vilināt vilina atrast pērnā gada ragavas un laisties lejā no tuvējā kalna! Šo prieku pazīst ikviens – gan liels, gan mazs! Taču kā parūpēties, lai bērnu ragavas labi slīdētu arī šogad un, kā tās pareizi kopt – par to šajā rakstā!

Kā pareizi kopt sniega ragavas

Plastmasas ragavas, ja vien tās nav sarežģītas konstrukcijas ragavas, kas ietver arī metāla detaļas, nebūs vajadzība tik rūpīgi kopt. Plastmasa neuzsūc mitrumu, ir gana izturīga.

Tas kam jāpievērš īpaša uzmanība ir, lai saskarē ar kādu akmeni vai citu asu priekšmetu, tās neielūzt, tādejādi radot drošības riskus. 

Taču izvēloties vecās labās koka ragavas, ko atceramies no savas bērnības, tāpat arī metāla ragavas ar koka elementiem, jāatceras, ka tās prasa īpašu apkopi. 

Rūpīgi koptas, tās var kalpot patiešām ilgi, noteikti kādam vēl aizvien kaut kur šķūnītī atrodamas ragavas no vecāku bērnības! Koka ragavu, kā arī kombinēto metāla – koka ragavu priekšrocība ir tāda, ka meistarīgas rokās tās varēs gana veiksmīgi salabot arī tad, ja gadīsies kādu detaļu sabojāt vai salauzt. 

Daži soļi, kas jāatceras, lai ragaviņas ilgāk kalpotu: 

  • Pēc katras ragavu izmantošanas reizes, tās ir rūpīgi jānotīra! Nepietiks, ja tās notīrīsiet vien tikai ziemas sezonai beidzoties. 

Ja netīrumu nav īpaši daudz, pietiks ja tās noslaucīsiet ar sausu, tīru drāniņu. Ja nepieciešams, ar birstīti noslaukot smiltis un citus gružus. Ja netīrumu ir vairāk, lieliski noderēs visparastākais siltais ūdens un ziepes

  • Lai ragavas slīdētu tā kā tām paredzēts, nepieciešama regulāra slieču asināšana

Ja ragavas netiek intensīvi izmantotas, pietiks, ja to izdarīsiet reizi sezona. 

Taču tiklīdz kā konstatēti slieču skrāpējumi, buktes un iespiedumi, jāsteidz tās noslīpēt.

Ja nav pieejama slīpmašīna vai nav vēlme tās vest uz kādu specializētu veikalu, jau izsenis to var gana veiksmīgi paveikt ar rupju smilšpapīru vai vīli. 

  • Lai saglabātu ragavu slīdamību, nepietiek tikai ar to tīrīšanu un asināšanu.

Tās jāatceras arī rūpīgi ieeļļot. Šeit var izmantot dažādas veikalos nopērkamus līdzekļus.

Tik pat lieliski noder arī to ievaskošana

To var darīt ar vaska gludekli, kas paredzēts speciāli ziemas inventāra kopšanai. Taču to var darīt arī kā mūsu vectētiņi to atceras – uz uguns izkausējot vasku un tad uzmanīgi iesmērējot ragavu slieces. Ja nepieciešams ātri atjaunot slieču slīdamību to var darīt arī tās iesmērējot ar sveci. Šāda metode gan darbosies vienreizēji, un nākamajā izmantošanas reizē būs jāatkārto. 

  • Lai ragavas nerūsētu, tās papildus vēl jāapstrādā ar kādu pretrūsas līdzekli. To vēlams darīt jau laikus, lai līdzeklis rūpīgi pārklātu visas metāla detaļas. 
  • Ja sliecēm sāk iet nost krāsojums, vēlams rūpīgi veco krāsojumu notīrīt, slieces noslīpēt, apstrādāt un pārkrāsot ar metālam paredzētu krāsu, kas piemērota šādiem mērķiem. Tieši tas pats attiecas arī uz koka detaļām, kuru krāsojumu vajadzētu atjaunot ar speciāli koka aizsardzībai paredzētām krāsvielām. 
  • Ziemas sezonai beidzoties, ragavas jānoglabā tīrā, sausā vietā, kas labi vēdinās, kā piemēram bēniņos, šķūnītī vai sausā pagrabā. 

Kur iegādāties ragavas šai sezonai?

Ja vēlaties iegādāties ragavas bērniem visplašākajā izvēlē, ienāciet interneta veikalā 1a.lv!

Šeit atradīsiet visdažādākās ragaviņas gan pavisam maziem bērniem, gan lielākiem. Ragavas ar stūri, ragavas ar atzveltni, visa veida plastmasas ragaviņas – atliek vien izvēlēties! Turklāt – cenas vienmēr patīkamas!

Reklāmas raksts tapis sadarbībā ar 1a.lv