Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Krievu veterinārārsti operējot izglābj tarakānu māmiņas dzīvību 11

Mūsu mīluļi
4. janvārī 07:07 2020. gada 4. janvārī 07:07
  Kas Jauns Avīze
Izmēram un kāju skaitam nav nozīmes, ja jāglābj dzīvība – krievu veterinārārsti Sibīrijā veiksmīgi izoperējuši tarakānu māmiņu.

Prusaki arhimandrīti jeb gigantiskie meža tarakāni ("Archimandrita tesselata") savvaļā mīt Centrālajā un Dienvidamerikā, bet eksotisku dzīvnieku mīļotāji tos tur terārijos.
Saimnieks Krasnojarskas veterinārajā klīnikā "Limpopo" nogādāja tarakānu mātīti, kurai bija radušies grūtniecības sarežģījumi. Šie kukaiņi ir dzīvdzemdētāji – olas attīstās mātītes ķermenī, un kopumā tā iznēsā līdz 20 mazuļu.

Kadri no operācijas gaitas. (Foto: klīnika Limpopo)

Veterinārārste Danija Puha intervijā BBC stāsta, ka vispirms saņemts satraukuma pilns telefona zvans – ko darīt, tarakāns dzemdē! Kukainis olas iznēsā kapsulā trīs līdz četrus mēnešus, un, sākoties dzemdībām, tā nekādi nevarēja atdalīties.

Kadri no operācijas gaitas. (Foto: klīnika Limpopo)

Vienpadsmit gadu laikā veterinārārstei šis bija pirmais pacients no tarakānu kārtas. Apskatē secinot, ka kapsulā ir plīsumi, Puha izšķīrās par ķirurģisku iejaukšanos, pirms tam pamatīgi izpētot tarakānu anatomisko uzbūvi un konsultējoties ar kolēģiem no Spānijas, kam bijusi šāda pieredze.

Likt slimnieci zem palielināmā stikla nevajadzēja, jo šīs sugas izmērs ir līdz desmit centimetriem – arhimandrīti ir vieni no lielākajiem tarakāniem pasaulē.

Kadri no operācijas gaitas. (Foto: klīnika Limpopo)

“Bija ļoti liels uztraukums, ļoti pārdzīvoju. Tā tomēr man bija pirmā tāda operācija,” teic Puha. Pacientei injicēts pretsāpju preparāts, vispārēja gāzes narkoze un atsāpināšana pēc operācijas. Tā kā tik mazas maskas nav, to vienkārši uzlika kukainim virsū.

Gāze pa spraugām gan izplūda arī telpā, un sava tiesa tika mediķiem, taču viņi ar uzdevumu tika galā godam. Jautāta, vai tarakāni jūt sāpes, Puha atbild: “Protams, tā taču ir dzīva būtne.”

Kadri no operācijas gaitas. (Foto: klīnika Limpopo)

Jauno paaudzi gan glābt neizdevās, jo tā nebija līdz galam attīstījusies. Tiesa, tarakānam arī vairs daudz laika nav atlicis, jo parasti šī suga dzīvo līdz pusotram gadam, un izglābtā mātīte ir apmēram gadu veca. Saimnieks to iegādājies pirms diviem mēnešiem un nezinājis, ka mīlule ir stāvoklī.

Citi šobrīd lasa

Medicīnas brīnums: Tīnis, kurš Liepājā pārostījās šķiltavu gāzi, no zīdaiņa vecuma stadijas pieaudzis līdz bērnudārznieka līmenim 4
Traģēdija, kas satricināja Tukumu: policija atklāj parkā atrastās sievietes iespējamo nāves iemeslu 20
Igauniju satricinājušās “Estonia” bojāejas filmas režisors atklāj: dzelmē atrastais pārsteidza visus
Skatīt visus komentārus

«У нее был грешок»: бойфренд погибшей дочери звезды "Место встречи изменить нельзя" шокировал артиста

Беременная внучка Елизаветы II собирается последовать примеру Меган и Гарри