Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: Krievijā no zoodārza pirms tiesas aizmucis speciāli apmācīts kaķis-narkotiku kurjers

Mūsu mīluļi
2019. gada 17. oktobrī 06:24 2019. gada 17. oktobrī 06:24
  Jauns.lv
Tulas apgabalā pazudis galvenais lietišķais pierādījums lietā par narkotiku piegādi kādai no apgabala labošanas darbu kolonijām – vietējo “zeku” uzdevumam speciāli apmācīts, balti pelēks kaķis.

Incidents ar kaķi-narkotiku kurjeru Krievijas medijos ievērību guva pagājušajā gadā, kad dzīvnieku ar specifisku siksniņu ap kaklu kolonijas teritorijā uzgāja tās darbinieki.

Siksniņā speciāli ietaisītā krātuvītē tolaik tika atrasti gandrīz seši grami hašiša un pusotrs grams amfetamīna, ziņo Life.ru.

Plānu ar kaķi izdomājis vietējais “zeks”

Aizturēti tika arī kaķa “dresētāji” – 22 gadus veca sieviete un 32 gadus vecs vīrietis. Likumsargiem ir aizdomas, ka bijušais “zeks” kaķi speciāli apmācījis vēl tad, kad rūpējies par to, izciešot sodu minētajā kolonijā.

Dažas dienas pirms vīrieša nokļūšanas brīvībā, kaķim uzmeistarota speciālā siksniņa ar krātuvīti un tas speciāli nebarots.

Pēc tam, kad runcis kopā ar saimnieku ticis ārā no kolonijas, tas palaists vaļā un, gluži kā plānots, visupirms devies meklēt ēdienu labošanas darbu iestādes teritorijā, kur iepriekš barots. Tikai šoreiz jau ar speciālu paciņu ap kaklu.

Attēlā redzams īstais kaķis-narkokurjers, kurš pirms kāda laika izbēga no pagaidu mājasvietas - zoodārza. Šobrīd krimināllietā apsūdzētā advokāts norāda, ka it kā atrastais runcis neesot īstais. (Foto: Krievijas iekšlietu ministrija)
Daļa no krājumiem, kas atrasti pie spalvainā narkotiku kurjera. (Foto: Ekrānuzņēmums non video)

Izmeklēs, kurš atbildīgs par peļu junkura izmukšanu

Līdz tiesai kaķis nodots speciālai aprūpei un uzraudzīšanai Novomoskovskas zoodārzā, taču kādā brīdī no tā pamucis.

Par to uzzinājis lietā iesaistītais advokāts Dmitrijs Sotņikovs, kurš dažas dienas pirms šī incidenta atspoguļošanas medijos devies uz zoodārzu apraudzīt noziegušos peļu junkuru. Zoodārza darbinieki viņam vienkārši pastāstījuši, ka kaķis aizmucis vēl ziemā.

“Mums ļāva viņu izlaist no krātiņa, jo viņam bija auksti. Mēs arī izlaidām. Reiz pie mums iemuka sveši suņi, bet viņam [kaķim] no suņiem bija nereāli bail un tā nu viņš aizbēga,” Life.ru citē zoodārza darbinieku.

Advokāts medijiem paskaidrojis, ka kaķa pazušana liedz apsūdzētajai pusei veikt eksperimentu, lai noteiktu, cik iespējama tad bijusi izmeklētāju izvirzītā teorija par kaķa lietošanu narkotiku pārnēsāšanā. Izmeklētājiem līdz šim nebija izdevies pierādīt, ka tas bez šaubām ir iespējams.

Drīzumā tiks veikta izmeklēšana, lai noskaidrotu patiesos iemeslus kaķa pazušanai un atbilstoši sodītu tos, kuri bija atbildīgi par dzīvnieka uzraudzīšanu.

Citi šobrīd lasa

Pēdējā laika iespaidīgākais video no Minskas: taksists upurē sevi un auto, no omoniešiem glābjot pasažieri 5
FOTO: ļaudis ierodas uz "Sinfonietta Rīga" sezonas atklāšanas koncertu
FOTO: grupa "Linga" velta koncertu mūžībā aizgājušā ģitārista Edgara Ķauķa piemiņai 2
Pievienot komentāru

"Удали это немедленно": Ким Кардашьян показала, как ее сестры выглядели до пластики

Полуобнаженная внучка Софии Ротару похвасталась​ новой квартирой на Манхэттене