Krutojs paziņojis, ka "Jaunais vilnis" pamet Jūrmalu
2014. gada 27. novembris, 17:27

Krutojs paziņojis, ka "Jaunais vilnis" pamet Jūrmalu

Jauns.lv

(Ziņa papildināta 19:45) Starptautiskā jauno populārās mūzikas izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis" vadība līdz gada beigām pieņems lēmumu par konkursa norises jauno vietu, ziņu aģentūrai "RIA Novosti" teicis konkursa prezidents komponists Igors Krutojs, vēsta portāls "Gazeta.ru".

Kā iespējamās nākamās "Jaunā viļņa" norises vietas tiek izskatīta Krima, Soči, Baku, Kaļiņingrada un Kazaņa, raksta "Gazeta.ru".

Starptautiskais jauno populārās mūzikas izpildītāju konkurss līdz šim noticis Jūrmalā.

Jūrmalas domē sacīja, ka no konkursa rīkotājiem vēl nav saņemta oficiāla informācija par atteikšanos rīkot festivālu Jūrmalā. Pašlaik ir rezervēti konkrēti datumi festivāla norisei Dzintaru koncertzālē.

Lai gan spekulācijas par iespējamu "Jaunā viļņa" norises vietas maiņu ir virmojušas jau vairākus gadus, šogad tās saasināja tas, ka neilgi pirms šā gada konkursa Jūrmalā sākuma jūlijā tā dēvētajā melnajā sarakstā saistībā ar pozīciju Ukrainas krīzes jautājumā ar Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča lēmumu tika iekļauti tādi Krievijas mākslinieki kā Josifs Kobzons, Valērija, Oļegs Gazmanovs un Ivans Ohlobistins, kas iepriekšējos gados bija aktīvi  "Jaunā viļņa" pasākumu apmeklētāji un Valērija pat bija konkursa žūrijā.

"Rinkēvičs par nevēlamām personām paziņoja tieši pirms konkursa atklāšanas, kad jau vairs neko nevarēja izdarīt, lai ir skaļāk un sāpīgāk, un saprotamāk, kādēļ. Nekādas skaļas Latvijas Ārlietu ministrijas atvainošanās pēc tam nebija, Rinkēvičs ir jaunās valdības sastāvā, oficiāli paziņoja, ka ir gejs, Latvijas prezidenta apstiprināja Ārlietu ministrijas vadītāja darbību tiesiskumu, tādēļ stāsts var atkārtoties arī nākamgad. Pašlaik mēs izskatām saņemtos ierosinājumus par konkursa pārcelšanos," klāstījis Krutojs.

Tāpat "Gazeta.ru" vēstīja, ka Krievijā valdošās partijas "Vienotā Krievija" frakcijas vadītājs Tatarstānas galvaspilsētas Kazaņas pilsētas domē Nadirs Hairuļļins ierosinājis "Jauno vilni" rīkot Kazaņā.

Domas arī Latvijas sabiedrībā par "Jaunā viļņa" rīkošanu Jūrmalā dalās, vieniem apšaubot pasākuma māksliniecisko vērtību un Krievijas estrādes zvaigžņu gozēšanas Jūrmalā nozīmību, bet citiem uzstājot uz pasākuma ekonomisko nozīmi Jūrmalas un visas Latvijas attīstībā.

"Jaunā viļņa" pārstāvji Latvijā nekomentē Krutoja pēkšņo lēmumu

"Mēs atturamies komentēt, ka "Jaunais vilnis" nākamgad atstās Jūrmalu," pastāstīja konkursa preses centra pārstāve Inga Pavlova. Viņa gan pieļāva, ka lēmums, iespējams, pieņemts pēkšņi.

Tā kā Igors Krutojs bijis aizņemts, koncertējot Krievijā, nav bijis laika vienoties par to, vai konkurss atstās Latviju. "Pašlaik mūsu pozīcija ir bijusi, ka nekomentējam konkursa norises vietas maiņu," norādīja Pavlova, piebilstot, ka nav informēta par to, ka pasākums nenotiks Jūrmalā.

BNS, LETA / Foto: Edijs Pālens, LETA