foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
Gunta Virkava filmējas ukraiņu seriālā
Gunta Virkava allaž ir bijusi šarmanta savos sievietes gados.
Slavenības
2022. gada 6. novembris, 09:55

Gunta Virkava filmējas ukraiņu seriālā

Žurnāls "Kas Jauns"

Rīgā šobrīd intensīvi tiek uzņemta ukraiņu melodrāma 16 sērijās "Apsūdzēta mīlestībā", kurā vienu no galvenajām lomām - biznesa sievieti Annu - spēlē aktrise Gunta Virkava.

Jau komentāros feisbukā skatītāji pamanījušies aktrisei teikt atzinīgus vārdus, piebilstot, ka beidzot ir pamanīta viena no latviešu ievērojamākajām skatuves dīvām. Žurnāls "Kas Jauns" aicinājis viņu uz sarunu par topošo filmu un jaunajām izjūtām.

Spēlē mammas vārdamāsu

“Filmas kolektīvs ir brīnišķīgs, grupa ir ļoti atsaucīga un ārkārtīgi jauka. No režisora es tik labus vārdus dzirdu, kādus iepriekš neesmu dzirdējusi, – kolosāli, tas bija vienreizīgi! Tad ir arī liels strādātprieks. Šajos apstākļos satikt cilvēkus no Ukrainas arī ir kaut kas īpašs – it kā brāļi būtu šurp atbraukuši. Es ar viņiem sasveicinājos, un man pašai asaras bira. Plosās karš, bet viņi tomēr turpina radoši strādāt, meklējot iespējas, kuras atraduši Latvijā,” klāsta Gunta.

foto: no privātā arhīva
“Kad iemācījos pirmos atsūtītos tekstus, izrādījās, ka uzņemšanas laukumā ir citas ainas – tad gan man kājas trīcēja.”

Viņas atveidotā varone ir sieviete, kurai vīrs ir miris, bet dzīves laikā vēl aizsācis apjomīgu biznesu – izveidojis izcilu ārstniecības kompleksu, kuru nu vada dzīvesbiedre. “Dīvaini, ka man jāspēlē manas mammas vārdamāsa Anna. Tāda sakritība, šī sieviete arī ir raksturā ļoti stipra. Faktiski to var dēvēt par melodrāmu ar traģiskiem momentiem, kur nedaudz klāt arī detektīvs. Anna zaudē vienu dēlu, bet ir tik spēcīga sieviete, ka iekšēji spēj sevi savaldīt. Viņai raksturā ir jābūt stingrai, jo ģimenes ienākumi balstās uz šo biznesu. Tomēr Anna mēģina jebkuriem līdzekļiem atteikties, jo viņa ir pārgurusi, daudzus gadus viena vadīdama šo nopietno procesu,” savu varoni atklāj Gunta. Aktrise pastāsta, ka filmā mirušais dēls raksturots kā diezgan paviegla rakstura puisis, bet otrs dēls pakļāvies reliģijas ietekmei – Anna perspektīvā nekādi nevar savu mantojumu kādam atstāt. “Sieviete cīnās, ir stingra, vēlas, lai ģimene neizjūk un nesašķeļas. Es savu varoni pilnībā saprotu,” teic aktrise un klāsta, ka filmēšana notiek Rīgā un Jūrmalā dažādās vietās – dzīvokļos, pie baznīcām, pat kapsētā.

foto: no privātā arhīva
“Kad iemācījos pirmos atsūtītos tekstus, izrādījās, ka uzņemšanas laukumā ir citas ainas – tad gan man kājas trīcēja.”

“Pūcei” filmēšanās sešos no rīta

“No latviešu aktieriem esmu sastapusi Ditu Lūriņu-Eglienu, Aināru Ančevski, Normundu Bērzu, bet man ar viņiem bijusi maza saskare. Ir cilvēki no Ukrainas un Lietuvas, filmai paredzētas sešpadsmit sērijas, tāpēc piedalās krietni daudz cilvēku. Lai gan mana varone ļoti bieži neparādās, tomēr ir tur centrālā ass,” pauž Gunta un piebilst, ka pati nekad nemēģinot sevi salīdzināt ar savām varonēm, jo tas ir cits domāšanas veids. “Galvenais – es cenšos būt advokāts savai lomai. Taču visādas grūtības un sāpīgi mirkļi arī man dzīvē ir bijuši. Būtībā jau aktierim ir jāpiemēro tēla domāšana sev,” skaidro Gunta un pauž, ka pašai esot ļoti interesanti, jo kino lomu ilgu laiku nav bijis. Tas ir citāds izpaušanās un domāšanas veids, nekā spēlējot uz skatuves. Kino ir tuvplāns, bet uz skatuves vari šo to arī noslēpt, saka aktrise.

“Kad iemācījos pirmos atsūtītos tekstus, izrādījās, ka uzņemšanas laukumā ir citas ainas. Paldies Dievam, pa vidu filmēja ainas, kurās man nevajadzēja būt, un pa to laiku paspēju iemācīties tekstus – tad gan man kājas trīcēja. Taču kino ir tā lieliskā iespēja pēkšņi pateikt stop – uz skatuves tā nevar,” pasmaida talantīgā aktrise un atklāj kuriozu, kad viņai, izteiktai “pūcei”, bijis jāfilmējas jau pulksten 6.30 no rīta. Centusies iepriekšējā vakarā iet agrāk gulēt, bet jau divos un četros naktī acis bijušas plati vaļā – ka tik nenoguļ! Bija gan tikai viena aina jānospēlē, ap pulksten 8 bijusi jau mājās, un visa diena brīva. Šī agrā rīta filmēšana Guntu gan nedaudz šokējusi.

“Filmēšana noteikti vēl notiks arī novembrī. Ļoti intensīvi tiek strādāts, un ir problēma, ka daudzi aktieri uz noteikto filmēšanas laiku netiek, ir aizņemti savos darbos. Tas ir kā spieķis ritenī,” atklāj Annas lomas atveidotāja un piebilst, ka filmēšanas laukumā valdot ļoti mierīga atmosfēra.

foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
Gunta Virkava allaž ir bijusi šarmanta savos sievietes gados.

“Vienmēr uzņemšanas laukumā var baudīt kafiju, gardas maizītes. Vienreiz tiku arī pie lieliskām vakariņām, jo bija ļoti spraiga un gara darba diena. Viss notiek kā pie civilizētiem cilvēkiem. Vienkārši ir patīkami būt un kaut ko labu darīt. Ja nevaru palīdzēt citādi, es ar savu darbu esmu kopā ar ukraiņu tautu – tā ir mana artava. Gribas, lai tas ir ļoti kvalitatīvi, – tas ir pats būtiskākais. Tas pat nav prieks, bet liela atbildības sajūta, ka vēlies viņiem sniegt kaut ko labu no sevis, no visas sirds,” sarunu noslēdzot, uzsver aktrise Gunta Virkava.