Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

No stādiem līdz mikromājai! Kas skatāms izstādē "Dārzs un dzīvesstils 2022"?

Izklaide
6. maijā 20:49 2022. gada 6. maijā 20:49
  Jauns.lv
Ķīpsalas izstāšu hallē Rīgā piektdien atklāta starptautiskā dārzkopības izstāde "Dārzs un dzīvesstils 2022", kas būs apskatāma līdz svētdienai.

Pasākumā varēs iegādāties gan stādus balkonam, terasei un dārzam - puķes, augļu kokus, košumkrūmus, gan arī preces dārza darbiem un atpūtai.

Ražas veste ērtākam darbam

"Vienmēr ir jādara labākais, ko tu vari, jo kvalitātei nav robežu," ir pārliecināti jaunie uzņēmēji un dzīvesbiedri Ieva Zaharova un Mārtiņš Nīmanis, kas izstādē Ķīpsalā prezentēs "Logseter" ražas vesti.

Ikdienā praktiski nodarbojoties ar mežu apsaimniekošanu un atjaunošanu, jaunieši vēlējās atvieglot nogurdinošo stādīšanas procesu, tāpēc radās ideja par vesti, kas šo darbu padarītu vieglāku un ātrāku.

Ceļš līdz gala produktam - ērtai un praktiski nenovalkājamai vestei, pie kuras var piekabināt pat piecas dažāda izmēra somas, - ilga astoņus mēnešus. Dizainu izstrādāja Mārtiņš kopā ar Ievu, kas lika lietā savas dizaineres zināšanas, arī viss pārējais - rūpīga materiālu izvēle un detaļas - tapa kopā pēc daudziem un ilgiem izmēģinājumiem.

Rezultātā tika radīta ražas veste, kas ir ideāli piemērota meža stādīšanai, ābolu, ķiršu un citu augļu lasīšanai, ogu, zāļu vākšanai, kā arī sēņošanai un citām lietām. Vestes galvenā funkcija ir atbrīvot ķermeni maksimāli ērtām kustībām, slodzi sadalot pa visu ķermeni. Tādējādi stādītājs vai ražas novācējs var brīvi pārvietoties.

Pirmizrāde inovatīvai mikromājai

"Šķiet, ka tas bija 6. vai 7. klasē, kad man radās sapnis uztaisīt supermāju, kas ir pilna ar dažādu elektroniku," ar smaidu stāsta "Koka ziemas dārzi" īpašnieks Normunds Guļevskis, kas mājas, ziemas dārzus un lapenes ražo jau vairāk nekā 20 gadus. Nu sapnis par supermāju teju ir realizēts - lieti noderēja uzkrātā darba pieredze un inženiera, radioelektroniķa un datorsistēmu tehniķa izglītība. Jau šajā nedēļas nogalē uzņēmums Ķīpsalā prezentēs jaunumu - inovatīvu, autonomu mikromāju, kas būtībā ir daudzveidīgi kombinējama moduļu sistēma. Lai arī mikromāju ražošanu uzņēmums uzsāka tikai šogad, jau ir iegūtas cildinošas atsauksmes no pirmajiem klientiem Zviedrijā un Vācijā.

No trīs dažādu izmēru moduļiem, nu gluži kā no "Lego", ļoti ātri un viegli var izveidot arī plašu dzīvojamo māju, biroju, glempingu vai studiju. Mikromājā, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, inovatīviem materiāliem, četrkāršam pakešu stiklam un tam, ka tajā apvienotas šķietami nesavienojamas lietas, ir iespējams komfortabli dzīvot līdz pat 40º salam, turklāt par ļoti zemām izmaksām.

"Šī māja varētu būt labs risinājums ģimenēm, kuru bērni ir izauguši un vēlas dzīvot atsevišķi, - vienkārši ieliec dārzā mikromāju, un lieta darīta! Bet tad, ja mājoklis kļūs lieks, mēs esam gatavi to atpirkt," norāda Normunds Guļevskis.

Mēslojums no aitas vilnas labākai ražai un cīņai pret gliemežiem

Inovatīvu, ilgas iedarbības mēslojumu "BioLana Pellets", kas tiek ražots no 100% dabīgas aitu vilnas pārpalikumiem, izstādē "Dārzs un dzīvesstils" piedāvās uzņēmums "Biolan". Mēslojums ir bioloģiski sertificēts, un to ir atļauts izmantot arī bioloģiskajā lauksaimniecībā. "Biolan" īpašnieka Aleksandra Safonova inovatīvā ideja ieguva pirmo vietu konkursā " Ideju Kauss 2020". Pateicoties tam, pērn tika atvēra pirmā ražotne Baltijā.

Mēslojums ir jāiestrādā augsnē tikai vienu reizi gadā. Tas palīdz irdināt augsni, uzņemot 350% ūdens, un efektīvi bagātina augus ar tiem nepieciešamo slāpekli (satur 3x vairāk slāpekļa nekā putnu mēsli), kāliju un citus elementiem. Savukārt izkaisītas granulas dabīgā veidā lieliski aizsargā augus un stādus no kailgliemežiem un citiem gliemjveidīgajiem, tos nenogalinot. Mēslojuma granulas ir pieejamas 450 gr iepakojumā, ar ko pietiek, lai apstrādātu līdz 22 m2 augsnes.

Izstāde 7.maijā būs atvērta no 10.00 līdz 18.00, bet 8.maijā no 10.00 līdz 17.00.

Citi šobrīd lasa

Viktorija Bekhema teic, ka Deividam patīk viņas jaunais izskats. Tievums palicis vecmodīgs
FOTO: ļaudis ierodas uz "Dons Žuans" pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā 6
VIDEO: tūkstoši pulcējas gājienā par atbrīvošanos no padomju mantojuma 12
Pievienot komentāru