Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Princis Filips. (Foto: action press/ Vida Press)

Zināms, kādu mantojumu atstājis princis Filips

Slavenības
21. aprīlī 05:00 2021. gada 21. aprīlī 05:00
  Jauns.lv
Aizvadītajā sestdienā, 17. aprīlī, Vindzorā notika karalienes Elizabetes II dzīvesbiedra Edinburgas hercoga prinča Filipa bēres. Viņš mūžībā devās 9. aprīlī 99 gadu vecumā. Izdevuma “Express” žurnālisti jau pavēstījuši, kādu mantojumu atstājis princis Filips un kuram kas tiks.

Dažas aplēses norāda, ka skaitļi sasniedz 30 miljonus sterliņu mārciņu, lai gan norāde uz 10 miljoniem sterliņu mārciņu lielu mantojumu šķiet ticamāka. Princis Filips savu kapitālu uzkrājis, dienējot flotē, kā arī strādājot karaliskās ģimenes labā. Mantojumu sastāda arī akciju portfeļi, nekustamie īpašumi, vērtīgi mākslas darbi un retu grāmatu kolekcija.

Lielākā daļa šo aktīvu nodoti karalienei Elizabetei II un turpmāk tie piederēs viņai. Kā zināms, Viņas Majestāte ir atbrīvota no nepieciešamā nodokļa maksāšanas, ko paredz īpaša monarhijas un valdības vienošanās.

Taču saskaņā ar informāciju, ko sniegušas karaļnamam pietuvinātas personas, vairākas no princim Filipam piederējušām lietām nodotas arī citiem ģimenes pārstāvjiem. Piemēram, tīrasiņu ponijus un tumši zaļo karieti mantojusi viņa mīļā mazmeita, 17 gadus vecā lēdija Luīze, kas ir Filipa jaunākā dēla prinča Edvarda un viņas ievas grāfienes Sofijas meita. 2019. gadā Edinburgas hercogs ar lepnumu vēroja, kā Luīze piedalās ekipāžas braukšanas sacensībās Vindzoras karaliskajā jāšanas šovā, kurā viņa finišēja trešā.

Princis Filips ar jaunāko dēlu princi Edvardu, viņa sievu Veseksas grāfieni Sofiju un abiem bērniem lēdiju Luīzi un vikontu Džeimsu 2016. gadā uz Bekingemas pils balkona. (Foto: CAMERA PRESS/Mark Stewart / Vida Press)

Karalienes un prinča Filipa jaunākais dēls princis Edvards tagad mantos Edinburgas hercoga titulu. Saskaņā ar plāniem, kas pirmo reizi tika paziņoti 1999. gadā, ar prinča Filipa un Viņas Majestātes svētību Edvards pieņems tēvam piederējušo titulu. Kad princis Edvards un Sofija Rīsa-Džounsa apprecējās, viņiem piešķīra Veseksas grāfa un grāfienes titulus, taču Bakingemas pils paziņoja, ka Edvards pēc tēva nāves mantos Edinburgas hercoga titulu.

Saistītās ziņas

Trīs karaļnama pārstāvji "izvēlas nepazīt Hariju" prinča Filipa bērēs 7
Karaliene Elizabete II un citi tuvākie Vindzoras pilī atvadās no prinča Filipa 2
Skaudrā bērnība, garīgā saslimšana un nāve: kāda bija prinča Filipa dzīve? 2

Citi šobrīd lasa

Skolēns par šaušanu Kazaņas vidusskolā: "Mēs ieslēdzāmies, bet tad atskanēja sprādziens" 4
“Hokeja leģenda” Vladimirs Putins izmanto viņam radītos noteikumus un gūst septiņus vārtus spēlē pret NHL izlasi
Porziņģis komentējis savas attiecības ar Dončiču
Pievienot komentāru

Погибшая в Казани учительница была настоящей красавицей. Она закрыла собой ребенка

"Он совершал попытку суицида в метро": Геннадий Хазанов рассказал о своем "нездоровом" брате