Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

No ubaga zēna par princi. Dauningstrītas kaķis Larijs nosvinējis 10. gadadienu valsts galvenā peļu junkura amatā

Slavenības
21. februārī 13:50 2021. gada 21. februārī 13:50
  Jauns.lv
Dauningstrītas kaķis Larijs desmit gadu laikā ir saticis vairāk prezidentu, premjerministru un citu augsta ranga amatpersonu nekā jebkurš no mums satiks visā savā dzīvē. Lai gan fotogrāfijas par to klusē, ir iemesls ticēt, ka ar karalieni Elizabeti II Larijs arī ir ticies. Runcis sēdēja logā, ko iemūžināja preses fotogrāfi, kad Viņas Majestātei vajadzēja ierasties premjerministra rezidencē uz oficiālu tikšanos. Pat ar bijušo ASV prezidentu Baraku Obamu Larijs ir apsveicinājies, un tas fiksēts foto liecībās.

Lielbritānijā populārākais peļu junkurs runcis Larijs Dauningstrītas desmitajā namā ir pavadījis divus premjerministru un šobrīd draudzīgi sadzīvo ar trešo.

Larijs un premjerministrs Boriss Džonsons. (Foto: ddp images/Capital Pictures / Vida Press)

Šā gada 15. februārī apritēja 10. gadadiena, kopš Larijs ieradās uz dzīvi Dauningstrītas desmitajā namā.

Larijs iepozē pie karalienes Elizabetes II portreta Dauningstrītā. (Foto: CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press)

Apritējis desmit gadu, kopš Larijs pameta Batersijas suņu un kaķu patversmi un pārcēlās uz savām jaunajām mājām pie vadošā britu premjerministra.

Batersijas suņu un kaķu patversmes vadītāja Klēra Hortone ar Lariju 2011. gadā pirms runča došanās uz jaunajām mājām Dauningstrītā. (Foto: CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press)

Larijs ir pirmais kaķis galvenā peļu ķērāja amatā, kopš runča Hamfrija došanās pensijā 1997. gadā.

Jau 10 gadus Larijs par mājām sauc Dauningstrītas desmito namu Londonā. (Foto: ddp/interTOPICS / Vida Press)

Atzīmējot apaļo gadadienu, Batersijas dzīvnieku patversmes vadītāja Lindsija Kvinlana komentējusi: “Šķiet, tas bija tikai vakar, kad mūsu patversmē ieradās Larijs – klaiņojošs kaķis, kuram vajadzīgas mājas. Nedomāju, ka tolaik kāds varēja iztēloties, cik neticama izvērtīsies viņa turpmākā dzīve.”

Larijs un mediju pārstāvji gaida Dauningstrītā uz tikšanos ierodamies karalienei Elizabeti II. (Foto: Steve Back/Shutterstock/ Vida Press)

“Visā laikā, ko viņš nodzīvojis Dauningstrītas 10. namā, Larijs pierādījis sevi ne tikai kā teicamu Batersijas dzīvnieku patversmes vēstnesi, bet arī demonstrējis miljoniem cilvēku visā pasaulē, cik lieliski spēj būt izglābtie kaķi.”

Larijs 2020. gada Ziemassvētkos. (Foto: CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press)

“Stāsts par to kā viņš no ubaga kļuva par bagātnieku, ir tikai vēl viens apliecinājums tam, kāpēc visi dzīvnieki ir pelnījuši otru iespēju – vienā mirklī viņi var būt nenovērtēti diedelnieki uz ielas, bet nākamajā kļūt par vienu no nācijas mīlētākajām politiskajām figūrām, ar faniem visā pasaulē.”

Larijs ir ieradies. (Foto: Rob Pinney/Lnp/Shutterstock/ Vida Press)

Savās jaunajās mājās Larijs bijis uzticams biedrs jau trim premjerministriem, sākot ar Deividu Kameronu.

Lai gan tolaik klīda runas, ka Deividam Kameronam nepatīk kaķi, savā atvadu runā parlamentā, premjerministrs apliecināja, ka abi bijuši draugi: “Diemžēl es nevaru ņemt Lariju sev līdzi – viņš pieder rezidencei un personāls viņu ļoti mīl. Tāpat kā es.”

Pa sarkano paklāju, kas izklāts par godu ASV prezidenta Donalda Trampa vizītei, pirmais dodas Larijs. (Foto: Julian Makey/Shutterstock/ Vida Press)

Larijs savu galvenā peļu junkura amatu saglabāja arī Terēzes Mejas premjerministres laikā. Runcis pat nofilmēts tiešraidē, kad viņu piespiedu kārta kāds no apsardzes darbiniekiem aiznesis prom no iecienītās sauļošanās vietas, lai būtu drošs, ka Larijs neaizēnos Mejas kundzes oficiālo paziņojumu, kurā viņa atvadās no sava posteņa.

Premjerministre Terēza Meja un Larijs. (Foto: Peter MacDiarmid/Shutterstock/ Vida Press)

Larijs, kuram šobrīd ir 14 gadu, tagad strādā premjera Borisa Džonsona pakļautībā un aizvadītā gada decembrī novērots papildinām jau tā nokaitēto “Brexit” drāmu, kad bija pieķerts ķildojamies uz ielas ar balodi.

Saistītās ziņas

VIDEO: kaķis, kurš Dauningstrītu sargā jau 10 gadus
VIDEO: Borisa Džonsona kaķis pārsteidz žurnālistus un uzbrūk balodim 1
Lielbritānijas "pirmais kaķis" Lerijs izrādījies slaists
Larijam patīk fotogrāfi un fotografēties. (Foto: Mark Thomas/Shutterstock/ Vida Press)

Runcis bija sadomājis doties baloža medībās turpat pie premjerministra oficiālās rezidences durvīm laikā, kad tur sapulcējušies mediju pārstāvji un ar ieslēgtām kamerām gaidījuši Džonsona uzrunu.

Runcis Larijs ir saticis neskaitāmus valstu līderus, to skaitā ASV prezidentu Baraku Obamu, kad viņš viesojās Dauningstrītā 2011. gadā. Lai gan Larijs parasti nav draudzīgs ar vīriešiem, viņš neiebilda aprunāties ar Obamu.

Premjerministrs Deivids Kamerons iepazīstina ASV prezidentu Baraku Obamu ar Lariju. (Foto: Instagram, Vida Press)

Kad Dauningstrītā 2019. gadā oficiālā vizītē ieradās ASV prezidents Donalds Tramps, Larijs pacentās sagādāt galvassāpes apsardzes darbiniekiem. Viņš nolēma pēcpusdienas snaudai atrast sev vietiņu tieši zem Trampa automašīnas.

Larijs zem ASV prezidenta Donalda Trampa automašīnas. (Foto: David Fisher/Shutterstock/ Vida Press)

Pat ikdienišķas bildes ar kaķi lietus laikā likušas tautiešu sirdīm kust. Savukārt, kad 2018. gadā iemūžināts, kā viens no policijas darbiniekiem aiznes pagalam izmirkušo runci līdz namdurvīm, kļuva teju par interneta hitu.

Tiesa Larija attiecības ar “kolēģi” Palmerstonu, kurš dzīvoja Ārlietu ministrijā un pensijā devās 2020. gada augustā, nebija tik spožas. Satikt viņi prata, taču Palmerstons neloloja pret Lariju mīlestības jūtas kā cilvēki.

Ārlietu ministrijas Palmerstons un Dauningstrītas Larijs. (Foto: Rob Pinney/Lnp/Shutterstock/ Vida Press)

Britu gan Lariju ir ļoti iemīlējuši. Daži protestanti pat demonstrācijās izgājuši ar plakātiem, ka Larijs ir daudz uzticamāks un labāks par pie varas esošajiem politiķiem. Tā, lūk!

Tautai Larijs patīk labāk nekā politiķi. (Foto: Amer Ghazzal/Shutterstock/ Vida Press)

Citi šobrīd lasa

Vai pensionāriem ir jāsatraucas par Valsts kontroles paziņojumu? 4
Lady Gaga atguvusi nozagtos suņus; publiskots video ar laupīšanas brīdi 3
Latviešu supermodele Ginta Lapiņa paziņo, ka ir mātes cerībās 2
Pievienot komentāru

Раскрыта стоимость дворцов Пугачевой с Галкиным, Киркорова и Волочковой

Бузова, Лобода, Муцениеце и другие показали на пляже модные туники предстоящего лета