Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Lai neaizripo neceļos!” - Kaža nopircis Valtera Frīdenberga mantojumā atstāto motociklu 4

Slavenības
9. jūlijā 05:08 2020. gada 9. jūlijā 05:08
  Marta Martinsone | Žurnāls "Kas Jauns"
Mūžībā aizgājušā Valtera Frīdenberga daudzus gadus loloto motociklu "BMW R1200C" iegādājies viņa bērnības draugs un grupas biedrs Kārlis Būmeisters jeb Kaža.

Trīsdesmit gadu vecumā 2018. gadā mūžībā aizgājušais Valters Frīdenbergs bija ne tikai mūziķis un TV raidījumu vadītājs, bet arī motorizēto transportlīdzekļu cienītājs. Pats viņš vairākus gadus brauca ar BMW markas motociklu, kas pēc viņa nāves palicis mantiniekiem.

2005. gadā Kaža un Valters plecu pie pleca aizstāvēja Latvijas godu Eirovīzijas dziesmu konkursā, izcīnot augsto piekto vietu. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Šobrīd, kad mantojums ir teju sadalīts, Valtera motocikls ticis izlikts pārdošanā, un par spēkrata iegādi jau sen domājis mūziķis un Eiropas Parlamenta Konservatīvo un reformistu grupas preses sekretārs un Valtera draugs Kārlis Būmeisters.

Kārlis sarunā ar žurnālu "Kas Jauns" atklājis, ka pēc labākā drauga mantojuma sadales cerējis pārpirkt viņa motociklu un nu to ir izdarījis. "Mana vēlme bija Valtera motociklu paturēt "starp savējiem”. Negribēju, ka tas nonāktu sludinājumu portālos...” domīgi saka Kārlis. Taujāts, vai bija pieteikušies arī citi pretendenti uz Valtera motocikla iegādi, Kārlis saka: "Cik man zināms, starp savējiem citu pretendentu nebija. Tā cena bija noteikta atbilstoši tirgus vērtībai. To mantojuma gadījumā nosaka sertificēti vērtētāji, tāpēc motociklu iegādāju par optimālo tirgus cenu.”

Kārlis nenoliedz, ka šis nav vienkāršs motocikls, kas iegādāts bezpersoniski: "Brīdī, kad saņēmu motocikla tehnisko pasi, sajūtas bija saldsērīgas. Protams, radās dažādas atmiņas par laiku, kad viņš bija starp mums. Domas par dzīves realitāti un dzelžiem, kam cilvēks mēģina piešķirt vērtību...”

Valters ar savu BMW motociklu. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Kārlis atzīst, ka pēc Valtera motocikla iegādes jau nobraucis kādus 1000 kilometrus. "Pirmais brauciens, kurp devos, bija uz Bruknu,” saka Kaža. "Valčas moci – mīļu, lolotu un koptu – vēlējos atpirkt, lai neaizripo neceļos.”

Citas ziņas un notikumus lūkojiet žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numurā!

Citi šobrīd lasa

Hirosima Rīgas ostā? Amonija nitrātu, kas izraisīja sprādzienu Beirūtā, lielos daudzumos uzglabā arī Latvijā 20
Saimniece publicēja foto, kurā paslēpies viņas suns, un pat sieviete mīluli uzreiz nespēja atrast 2
195 cm garā modele savā mūžā tikusies tikai ar mazāka auguma vīriešiem; arī viņas vīrs ir par 39 cm īsāks
Skatīt visus komentārus

Коллеги рассказали, как борьба с раком изменила внешность Заворотнюк

Герцогиня Кэтрин впервые вышла в свет в маске и перчатках