Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eirovīzijas dziesmu konkurss norit Baku jaunuzceltajā „Kristāla hallē”.

Noskaties, kādas dziesmas piedalīsies Eirovīzijas finālā VIDEO 1

Slavenības
2012. gada 26. maijā 08:30 2012. gada 26. maijā 08:30
 
Eirovīzijas dziesmu konkurss, kurš šogad notiek Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku uzceltajā „Kristāla hallē”, noris jau 57. reizi. Divos pusfinālos – otrdien un ceturtdien – tika noskaidrots, kuras valstis cīnīsies par uzvaru un iespēju nākamgad rīkot Eirovīzijas dziesmu konkursu pie sevis mājās.

Latviju šogad pasākumā pārstāvēja dziedātāja Anmary, kura startēja pirmajā pusfinālā un galvenajam pasākumam nekvalificējās. Pārējās divas Baltijas valstis - Lietuva un Igaunija -, kuras startēja Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā, ir finālā un būs redzamas uz Eirovīzijas galvenās skatuves.

Igauniju Eirovīzijas dziesmu konkursā ar kompozīciju igauņu valodā „Kuula” („Ieklausies”) pārstāv Ots Leplands.
Eirovīzijas finālā startēs Lietuva, Igaunija, Azerbaidžāna, Vācija, Francija, Lielbritānija, Spānija, Itālija, Krievija, Īrija, Islande, Grieķija, Albānija, Rumānija, Kipra, Dānija, Ungārija, Moldova, Serbija, Maķedonija, Malta, Ukraina, Zviedrija, Turcija, Norvēģija, kā arī Bosnija un Hercegovina. No pulksten 22.00 LTV1 kanālā un LTV (www.ltv.lv) mājaslapā internetā varēs noskatīties fināla tiešraidi no Baku. Šogad konkursa finālu komentēs Valters Frīdenbergs un Kārlis Būmeisters, bet Latvijas balsojuma rezultātus paziņos Valters Frīdenbergs.

Lietuvietis Donāts Montvids, kas pazīstams ar skatuves vārdu Donijs Montells, izpilda dziesmu „Love is blind” („Mīlestība ir akla”).

Neskatoties uz to, ka mūsu pārstāves finālā nav, Latvijas skatītāji varēs ar balsojumu palīdzēt noskaidrot uzvarētāju. Balsot varēs gan ar telefona zvanu, gan mobilā tālruņa īsziņu starpniecību. Par balsošanas noteikumiem skatītāji tiks informēti arī tiešraides laikā. Maksa gan par zvanu, gan īsziņu būs Ls 0,30.

Krievija uz Eirovīzijas dziesmu konkursu nosūtījusi Udmurtijas grupu „Buranovas vecmāmiņas”.

Dziesmas, kas piedalās Eirovīzijas finālā

Islande

Rumānija

Albānija

Grieķija

Moldova

Kipra

Dānija

Krievija

Īrija

Ungārija

Lietuva

Bosnija un Hercegovina

Serbija

Ukraina

Zviedrija

Maķedonija

Norvēģija

Igaunija

Malta

Turcija

Spānija

Vācija

Francija

Itālija

Lielbritānija

Azerbaidžāna

Kasjauns.lv/ Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; vairāk nekā mēnesi pēc Lisičanskas ieņemšanas, krievi spējuši pavirzīties tikai 10 kilometrus uz priekšu 9
Vai izrakstītās asinsspiediena zāles jādzer arī tad, ja spiediens ir normas robežās?
Divas mūzikas leģendas: Madonna un Bejonsa kopā piedalījušās provokatīvā fotosesijā
Pievienot komentāru