Latvijas panākumi digitalizācijā iedvesmo Klusā okeāna reģiona valstis
foto: Publicitātes foto
Organizējot hakatonus Fidži un Okeanijas diasporai Austrālijas galvaspilsētā Kanberā, tika sekmēta vietējo kopienu un sieviešu pārstāvība uzņēmējdarbībā un tehnoloģijās un līdzdalība Okeānijas izaicinājumu risināšanā, kā arī nodrošināta iespēja dalīties Latvijas pieredzes stāstā.
Bizness un ekonomika

Latvijas panākumi digitalizācijā iedvesmo Klusā okeāna reģiona valstis

Biznesa nodaļa

Jauns.lv

Latvijas sasniegumi dzimumu līdztiesības, tehnoloģiju attīstības un inovāciju jomā iedvesmot arī citas valstis daudzviet pasaulē. Biedrība “Riga TechGirls” sadarbībā nesen atgriezusies no Fidži salām un Okeānijas, kur, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Austrālijā, organizēja pirmo hakatonu sievietēm, lai veicinātu pilsonisko līdzdalību, sieviešu iesaisti tehnoloģiju nozarē un uzņēmējdarbībā, kā arī stiprinātu Latvijas tēlu.

Sieviešu īpatsvars tehnoloģiju nozarē un uzņēmējdarbībā kopumā Latvijā pēdējos gados ir būtiski audzis, piemēram, Lursoft 2024. gada pētījums liecina, ka sievietēm pieder kapitāldaļas trešdaļā no visiem Latvijas uzņēmumiem. Teju tikpat liels īpatsvars arī to uzņēmumu, kur sievietes ieņem amatu vadībā. Organizējot hakatonus Fidži un Okeanijas diasporai Austrālijas galvaspilsētā Kanberā, tika sekmēta vietējo kopienu un sieviešu pārstāvība uzņēmējdarbībā un tehnoloģijās un līdzdalība Okeānijas izaicinājumu risināšanā, kā arī nodrošināta iespēja dalīties Latvijas pieredzes stāstā.

“Lai gan ikdienā nereti dzirdam par mūsu valsts un sabiedrības trūkumiem, svarīgi atcerēties, ka ir daudzas jomas, kurās Latvija ir pozitīvs labās prakses piemērs citām valstīm. Tehnoloģijas, inovācijas un sieviešu iesaiste gan minētajās jomās, gan uzņēmējdarbībā kopumā, ir vienas no lietām, ar ko Latvija var lepoties. Esam patiesi gandarīti par iespēju dalīties pieredzē, lai veicinātu jaunu sieviešu vadītu uzņēmumu izveidi un attīstību arī citviet pasaulē,” stāsta biedrības “Riga TechGirls” vadītāja Anna Andersone. Viņa piebilst, ka “partnerība ar Latvijas vēstniecību Austrālijā šajā projektā ir nozīmīgs solis ceļā uz starptautisku sadarbību un sieviešu ekonomiskās neatkarības stiprināšanu.”

Iniciatīvas “Women in Tech Hackathon” ietvaros tika organizēti divi pasākumi. Pirmais hakatons norisinājās Suvā, Fidži, kurā piedalījās vairāk nekā 20 dalībnieku, izveidoja piecas komandas un izstrādāja dažādas idejas, piemēram, par atbalstu sievietēm – individuālajām uzņēmējām, risinājumu datu vākšanā, lai sekmētu pārdomātu un datos balstītu lēmumu pieņemšanu, platformu, kas palīdzētu attālākajām salām piedalīties pilsoniskajās aktivitātēs u.tml. Savukārt otrais hakatons norisinājās Kanberā, Austrālijā sadarbībā ar Austrālijas Nacionālās universitātes Klusā okeāna valstu pētījumu centru. Tā mērķis bija sekmēt aktīvāku salu iedzīvotāju pilsonisko iesaisti dažādu aktuālo problēmjautājumu, tostarp globālās sasilšanas nesto izaicinājumu risināšanā. Projekts īstenots ar Latvijas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu.

Par “Riga TechGirls”

“Riga TechGirls” ir nevalstiskā organizācija, kas Latvijā veicina sieviešu iesaisti tehnoloģiju un uzņēmējdarbības jomās, organizējot izglītojošus pasākumus, mentoringu un iedvesmojošas aktivitātes. Tās mērķis ir palielināt sieviešu digitālās prasmes un radīt iekļaujošu vidi, kurā ikviens var veiksmīgi izmantot tehnoloģijas savā darbā un ikdienā.