"Bieriņu/Bērnu slimnīcas" dzelzceļa stacijas atklāšana

Trešdien, 12. jūnijā, atklāta jaunizbūvētā "Bieriņu/Bērnu slimnīcas" dzelzceļa stacija.

gallery icon
16
Bizness un ekonomika
2024. gada 12. jūnijs, 16:38

FOTO: Briškens, Pļavnieks un citi pulcējas "Bieriņu/Bērnu slimnīcas" dzelzceļa stacijas atklāšanā

Biznesa nodaļa

Jauns.lv / LETA

Trešdien, 12. jūnijā, atklāta jaunizbūvētā "Bieriņu/Bērnu slimnīcas" dzelzceļa stacija.

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) norāda, ka jaunās pasažieru platformas ir piemērotas ikviena sabiedrības locekļa vajadzībām, tai skaitā tās var ērti izmantot cilvēki ar kustību traucējumiem vai vecāki ar bērnu ratiņiem. "Pasažiera Vilciena" pārstāvji iepriekš norādīja, ka patlaban ērta iekāpšana un izkāpšana no vilcieniem un piekļūstamība pasažieru platformām pieejama 32 dzelzceļa stacijās.

Atklāšanas pasākumā piedalījās LDz valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks, satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P), AS "Pasažieru vilciens" (PV) valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Raitis Nešpors un VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" valdes locekle Zane Straume.

Jau ziņots, ka peronu modernizācijas projektā paredzēts modernizēt 48 paaugstinātās pasažieru platformas un ar tām saistīto infrastruktūru dzelzceļa iecirkņos Rīga-Krustpils, Rīga-Skulte, Rīga-Tukums un Rīga-Jelgava. Posmā Rīga-Krustpils paredzēts pārbūvēt 12 peronus, posmā Rīga-Skulte - 20, posmā Rīga-Tukums - deviņus, bet posmā Rīga-Jelgava - septiņus.

Projekta izmaksas ir 44,4 miljoni eiro, tostarp ES Kohēzijas fonda finansējums ir 37,8 miljoni eiro, bet LDz līdzfinansējums - 6,6 miljoni eiro.

LDz ir noslēdzis līgumus ar diviem būvniecības uzņēmumiem. Staciju un pieturas punktu projektēšanu un būvniecību četrās dzelzceļa līnijās (Rīga-Jelgava, Rīga-Tukums II, Rīga-Krustpils, Zemitāni-Skulte posms Kalngale-Skulte) veic pilnsabiedrība "BMGS - Fima", kuru veido AS "BMGS" Latvija" un pilnsabiedrība "Fima Group", kuru savukārt veido Lietuvas "Fima" un Latvijas SIA "Fima". Savukārt vienā dzelzceļa līnijā (Zemitāni-Skulte posms Zemitāni-Vecāķi) šos darbus veic "Leonhard Weiss".