Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kompānija informēja, ka kiberuzbrukumā noplūdušo datu vidū ir klientu vārdi un uzvārdi, elektroniskā pasta adreses un cita informācija. (Foto: Ignitis ON)

Kiberuzbrukumā noplūdināti 20 000 "Ignitis ON" klientu dati

Bizness un ekonomika
12. februārī 10:14 2024. gada 12. februārī 10:14
  Jauns.lv / LETA
Svētdien kiberuzbrukumu piedzīvojis Lietuvas elektromobiļu uzlādes pakalpojumu sniedzējs "Ignitis ON", kura laikā noplūdināti vismaz 20 000 klientu dati.

Svētdienas pēcpusdienā daļai "Ignitis ON" klientu tika atvienota piekļuve pakalpojuma lietotnei un viņi nevarēja uzlādēt savas automašīnas ar elektrisko dzinēju. Uz vairākām stundām tika atslēgtas arī visas kompānijas uzlādes stacijas Lietuvā.


Kompānija informēja, ka kiberuzbrukumā noplūdušo datu vidū ir klientu vārdi un uzvārdi, elektroniskā pasta adreses, radiofrekvenču identifikācijas (RFID) marķierus un atsevišķu automobiļu reģistrācijas numurus.

"Ignitis ON" apliecināja, ka maksājumu informācija, piemēram, bankas konti, maksājumu kartes dati, netika glabāti sistēmā, kas cieta kiberuzbrukumā, un tādēļ nav noplūdināti.

Kā norādīja kompānijā, tiek izmeklēts, kā hakeri piekļuva datiem. Par notikušo informētas tiesībsargājošās institūcijas, Valsts datu aizsardzības inspekcija, Nacionālais kiberdrošības centrs un Nacionālais krīžu pārvaldības centrs.

"Ignitis ON" atvainojās par notikušo un lūdza klientus nomainīt paroli lietotnē.

"Ignitis ON" ir elektromobiļu uzlādes pakalpojumu sniedzējs, kas izmanto programmatūru kā pakalpojumu (SaaS), tādēļ cita kompāniju grupas informācijas un darbības tehnoloģiju infrastruktūra nav cietusi.

Pašlaik "Ignitis ON" Lietuvā ir vairāk nekā simt uzlādes staciju.

"Ignitis ON" ir Lietuvas valsts kontrolētās enerģētikas grupas "Ignitis grupe" uzņēmums. "Ignitis grupe" akcijas tiek kotētas "Nasdaq" Viļņas biržas oficiālajā sarakstā. Lietuvas valstij pieder 74,99% akciju. "Ignitis grupe" stratēģijai līdz 2026.gadam Baltijas valstīs izveidot vairāk nekā 3000 elektromobiļu uzlādes vietu, kas būtu 12 reižu vairāk nekā 2022.gadā.

Citi šobrīd lasa

Valsts policija atradusi sievieti, kas pazuda bez vēsts pērnā gada augustā
Nepieciešams izmeklējums ar kontrastvielu? Cik ļoti tā kaitē veselībai? 1
"Potenciālais uzvarētājs", "latviešu Robijs Viljamss" - ko par Donu un viņa Eirovīzijas dziesmu saka ārzemēs 6
Pievienot komentāru