foto: Pexels.com/Antony Trivet
Šāds atvaļinājums var kļūt par pēdējo dzīvē
Kilimandžāro Tanzānijā.
Tūrisms
2023. gada 12. novembris, 04:46

Šāds atvaļinājums var kļūt par pēdējo dzīvē

Jauns.lv

Kamēr daudzi tūristi dodas atvaļinājumā, lai relaksētos, daži atpūtnieki dod priekšroku bīstamākiem ceļojumiem, kas paredz asākas izjūtas.

Kā raksta "Express.co.uk", ceļojuma eksperti no tūrisma kompānijas "Holidu" noteikuši bīstamākos dabas brīnumus pasaulē.

Lai to panāktu, viņi vidējo nāves un negadījumu skaitu salīdzināja ar apmeklētāju skaitu.

Desmit bīstamākās atpūtas vietas:

Monblāns, Francija
Neviss, Lielbritānija
Fudzi kalns, Japāna
Everests, Nepāla
Kilimandžāro, Tanzānija
Josemitu Nacionālais parks, ASV
Mesa, Dienvidāfrika
Materhorns, Šveice
Lielais kanjons, ASV
Mohēras klintis, Īrija.

Pasaulē bīstamākais dabas brīnums ir Monblāna kalns Francijā. Tiek lēsts, ka mirstības līmenis kalnā ir ap 100 tūristu gadā.

Francijas varas iestādes pat pieprasa 15 000 eiro drošības naudu par kāpšanu kalnā, lai atbaidītu nepieredzējušus alpīnistus.

Interesanti, ka pasaulē augstākais Everesta kalns ir tikai ceturtajā vietā sarakstā. Viņu apsteidza Neviss Lielbritānijā un Fudzi Japānā.

Taču bīstamo apskates objektu sarakstā nav tikai kalnu virsotnes. Tāpat desmitniekā ietilpst Josemitu nacionālais parks ASV sarežģītā reljefa un tur mītošo brūno lāču dēļ, un Lielais kanjons, kas noteiktos laika apstākļos ir bīstams.

Turklāt nāvējoši bīstamas mēdz būt arī Īrijas Mohēras klintis. Bieži vien uz klusām klintīm iet bojā selfiju cienītāji, kuri riskē skaistu foto dēļ nokrist no kraujas.