Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pixabay.com

Šogad ceļot plāno vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju 6

Bizness un ekonomika
19. martā 09:54 2021. gada 19. martā 09:54
  Jauns.lv
Šogad ceļojumos plāno doties vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju un jau 37% ir iecerējuši tuvākus vai tālākus ceļojumus, liecina bankas "Citadele" un pētījumu aģentūras "Norstat" martā veiktā iedzīvotāju aptauja. 

Bankas pāŗstāve Kristīne Mennika informē, ka ielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ceļojumu plāni šim gadam jau ir skaidri - visbiežāk ceļos pa Latviju, avio ceļojumus dosies katrs septītais, bet teju trešdaļa neceļos vispār. 

Ceļot šogad neplāno teju katrs trešais jeb 28% Latvijas iedzīvotāju, savukārt 37% jau ir iecerējuši tuvākus vai tālākus ceļojumus - 14% plāno doties avio ceļojumos, 11% ceļojumos pa Latviju, savukārt ar auto uz kaimiņvalstīm plāno braukt 7% un vēl 5% iecerējuši ar auto doties uz tālākām valstīm, secināts aptaujā. 

Vēl 20% norādījuši, ka šogad iecerējuši ceļot pēc ierobežojumu atcelšanas. Savukārt 5% atzinuši, ka ceļojumus plānos tikai pēc vakcīnas saņemšanas. Interesanti, ka Rīgā un Pierīgā dzīvojošie vakcinēšanos ar ceļošanas plāniem saista divreiz biežāk nekā citos reģionos dzīvojošie. Vēl 15% aptaujāto pagaidām bija grūti atbildēt par saviem šī gada ceļošanas plāniem.

No tiem, kas ceļojumos dosies ar lidmašīnu, 9% plāno vismaz vienu, bet 5% vairākus avio ceļojumus. Visbiežāk šajos ceļojumos plāno doties Rīgā un Pierīgā dzīvojušie un iedzīvotāji vecumā līdz 30 gadiem. Savukārt Zemgalē dzīvojošie divas reizes biežāk nekā rīdzinieki norādījuši, ka šogad vispār neplāno ceļot.

Latvijas iedzīvotāji ceļot plāno mazāk nekā Baltijas valstu kaimiņi. Kopumā 56% Latvijas, 69% Lietuvas un 61% Igaunijas aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka šogad ir iecerējuši par trīs dienām ilgākus ceļojumus savas valsts ietvaros vai ārpus tās robežām.

Nevienā ceļojumā šogad neplāno doties 17% Lietuvas un 25% Igaunijas iedzīvotāju, kamēr Latvijā tā atzina - 28%.

Avio ceļojumos šogad plāno doties 20% Lietuvas un 17% Igaunijas iedzīvotāju. Apceļot savu valsti ar auto visbiežāk iecerējuši lietuvieši - 17%, salīdzinot ar 11% Latvijā un 13 Igaunijā. 

Apceļot kaimiņvalstis ar auto visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāji iecerējuši līdzvērtīgi - 7 līdz 8%. Arī ieceres doties ar savu auto uz kādu tālāku valsti ir līdzvērtības - ap 4- 5%. Par ceļošanu pēc ierobežojumu atcelšanas arī visu trīs valstu iedzīvotāji atbildēja līdzvērtīgi - tā plāno ap 19 līdz 20%.

Aptaujā no 3. līdz 9.martam par Baltijas valstu iedzīvotāju plāniem šogad doties vairāk nekā trīs dienu garā ceļojumā piedalījās pa 1000 iedzīvotājiem katrā valstī vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Citi šobrīd lasa

Futboliste iesūdz tiesā "Pornhub" un apgalvo, ka bez atļaujas publicētā video dēļ nekad neatradīs vīru 3
Izdevies lokalizēt septiņus hektārus lielo meža ugunsgrēku Jaunciemā
VIDEO: Ventspils novadā motociklists traucas ar 204 km/h 8
Tēmas: Citadele
Skatīt visus komentārus

Сутки душили полотенцем, четыре раза терял сознание: гражданина Латвии похитили и пытали в Киеве 2

"Прошу адекватности": Подольская пожаловалась на новый конфликт с няней, которую пришлось уволить