foto: LETA
"Skinest Group" iegādājas "Dzintara" aktīvus un sola nekavējoties atjaunot ražošanu
Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis.
Bizness un ekonomika
2020. gada 14. septembris, 17:04

"Skinest Group" iegādājas "Dzintara" aktīvus un sola nekavējoties atjaunot ražošanu

Jauns.lv / LETA

gaunijas industriālā grupa "Skinest Group" plāno oktobrī atjaunot ražošanu maksātnespējīgajā kosmētikas un parfimērijas uzņēmumā "Dzintars", informēja "Skinest Group" pārstāvji.

Pirmdien, 14.septembrī, "Skinest Group" Rīgā noslēdza līgumu par bankrotējušā Latvijas kosmētikas un parfimērijas ražotāja "Dzintars" aktīvu iegādi. Ražošana tika pārtraukta gandrīz pirms gada, bet to ir paredzēts atsākt jau oktobrī, atjaunojot daudzas darbavietas.

"Mūsu vienīgais mērķis ir glābt leģendāru preču zīmi, atsākt ražošanu un atkal pārvērst "Dzintaru" par veiksmes stāstu. Vēsturiski lielie rūpniecības uzņēmumi ir bijuši ekonomikas mugurkauls, un to veiksmīga darbība ir svarīga jebkurai valstij gan pragmatiski, gan emocionāli," darījumu komentēja "Skinest Group" īpašnieks Oļegs Osinovskis.

Uzņēmums, kas iegādājās "Dzintara" aktīvus - SIA "Ritrem" - ir daļa no "Skinest Group", un tā mātes uzņēmums ir "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca", kas nodarbina vairāk nekā 600 cilvēku Latvijā.

"Mums ir ievērojama pieredze ne tikai rūpniecības uzņēmumu uzturēšanā, bet arī veiksmīgā to vadībā. Tas, savukārt, nozīmē simtiem darbavietu un miljoniem nodokļu ieņēmumu valstij," norādīja Osinovskis.

"Skinest Group" saskata lielu potenciālu "Dzintara" agrākajās aktivitātēs gan pētniecības un attīstības, gan ražošanas jomā. "Cilvēki gan Latvijā, gan citviet gaida "Dzintara" atgriešanos, un tas notiks, par to nav šaubu. Mums ir pietiekami daudz kapitāla, lai nodrošinātu, ka uzņēmums saņem visus tā attīstībai nepieciešamos ieguldījumus," uzsvēra Osinovskis.

"Skinest Group" pārstāvji uzsver, ka tā esot lielākā industriālā grupa Baltijas valstīs, kurā ietilpst vairāk nekā 50 uzņēmumi 15 valstīs. Grupa ir ieguldījusi vairāk nekā 40 miljonus eiro un izveidojusi vairāk nekā 800 darba vietas Latvijā. Grupa nodarbojas ar dzelzceļa vagonu un lokomotīvju ražošanu, kā arī dzelzceļa būvniecību. Grupai pieder lielākais dzelzceļa vagonu un lokomotīvju skaits Baltijas valstīs, tā būvē vēja un saules enerģijas parkus, hidroelektrostacijas, dzīvojamās ēkas, golfa laukumus un ņem dalību daudzos citos projektos.

Jau ziņots, ka maksātnespējīgā kosmētikas un parfimērijas ražotājas AS "Dzintars" aktīvus par 5,5 miljoniem eiro iegādājas Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis, svētdien vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Pirmā izsole martā, kurā "Dzintara" ēkas Mālu ielā un ražotnes sākumcena bija nepilni septiņi miljoni, beidzās bez rezultāta. Administrators apgalvo, ka otro izsoli nav rīkojis, jo pastāvējis risks, ka aktīvus var iegādāties par samazinātu iespējamo cenu. Tāpēc trim pretendentiem dota iespēja iesniegt savu cenu piedāvājumu, atverot kontu bankā un iemaksājot tajā savu pirkuma summu.

Kā vēsta "Nekā personīgi" visaugstāko cenu 5,5 miljonu eiro apmērā augustā iemaksājusi Daugavpils firma "Ritrem". Šis mikrouzņēmums ar niecīgu pamatkapitālu pērn nav veicis ne iedzīvotāju ienākuma nodokļa, ne arī Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumus. "Ritrem" vienīgais īpašnieks ir "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" un savukārt tā patiesais labuma guvējs ir Igaunijas miljonārs Osinovskis.

Vismaz pagaidām intelektuālais īpašums - "Dzintara" preču zīmes - pieder Gerčikovam. Tās Gerčikovs reģistrējis uz sava vārda un par to patlaban notiek tiesvedība.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 2019.gada 12.novembrī pasludināja "Dzintaru" par maksātnespējīgu.

Maksātnespējas process tika ierosināts pamatojoties uz kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa administratora Mareka Dika pieteikumu, vienlaikus izbeidzot tiesiskās aizsardzības procesu, jo tika konstatēts, ka "Dzintars" ilgāk nekā 30 dienas nepildīja ar kreditoriem saskaņoto tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu 2019.gada 25.aprīļa redakcijā un tiesai netika iesniegti kreditoru vairākuma akceptēti un saskaņoti plāna grozījumi.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 2016.gada 17.oktobrī ierosināja "Dzintara" tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka divas krīzes, no kurām viena bija 2008.gadā, bet otra 2014.gadā, veicinājušas "Dzintara" tradicionālo tirgu samazināšanos, pārdošanas apmēru kritumu un apgrozāmo līdzekļu trūkumu. Tādējādi uzņēmumam uzkrājušies parādi.

"Dzintars" 2017.gadā strādāja ar 6,284 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 1,766 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. 2018. un arī 2019.gada pārskati vēl nav iesniegti. Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds kompānijai 2020.gada 7.septembrī bija 9,128 miljoni eiro.

Kompānija "Dzintars" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,817 miljoni eiro. "Dzintara" patiesais labuma guvējs ir Iļja Gerčikovs.

Kā ziņots, saskaņā ar apsūdzību 2015.gada vasarā Osinovskis Magonim nodevis aptuveni 500 000 eiro lielu kukuli saistībā ar "LDz ritošā sastāva servisa" daudzmiljonu iepirkumu - vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederoša uzņēmuma "Skinest Rail". Abi apsūdzētie savu vainu neatzīst.

Vidzemes rajona tiesa Limbažos tiesu debates krimināllietā turpinās oktobrī.