Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tirdzniecības centrs "Mols". (Foto: LETA)

Pēc konstatētās plaisas griestos slēgtie veikali lielveikalā "Mols" atsāks darbu

Bizness un ekonomika
2019. gada 14. novembrī 12:41 2019. gada 14. novembrī 12:41
  Jauns.lv / LETA
Tirdzniecības centrā "Mols", kurā oktobra beigās tika konstatētas plaisas griestos, slēgtie veikali atsāks darbu, aģentūru LETA informēja Norvēģijas uzņēmuma "Linstow", kura meitaskompānija SIA "Linstow Center Management" Latvijā pārvalda tirdzniecības centrus "Alfa", "Mols" un "Origo", pārstāve Ilze Aizsila.

Viņa norādīja, ka ir saņemts neatkarīgu ekspertu gala ziņojums par situāciju "Molā", kas apliecina objekta konstrukciju drošumu. Līdz ar to tuvākajās dienās apmeklētājiem tiks atvērti veikali, kas tika īslaicīgi slēgti līdz detalizētas izpētes rezultātu saņemšanai. 

Aizsila atzīmēja, ka inženieru gala ziņojums apliecina, ka esošās konstrukcijas un pagaidu risinājumi pilnībā nodrošina bojāto pārsegumu nestspēju un objekts ir darbiniekiem un apmeklētājiem drošs. Ilgtermiņā ēkas ekspluatācijai tiks izstrādāts pastāvīgs sijas pastiprināšanas risinājums atbilstoši izpētes laikā iegūtajai informācijai.

Saistītās ziņas

Lielveikala "Mols" griestos izveidojusies plaisa - var tikt pārtraukta centra ekspluatācija 5
Lielveikala "Mols" apsaimniekotāji: ēka ir apmeklētājiem un darbiniekiem droša 2
Vīrietis, kurš vardarbīgi izturējās pret suni "Mola" autostāvvietā, tiks sodīts 31

Jau ziņots, ka TV3 raidījums "Bez tabu" oktobra beigās ziņoja, ka "Mola" griestos izveidojusies plaisa. Tādējādi atsevišķās tirdzniecības centra zonās izvietoti pagaidu metāla balsti, bet no ēkas īpašniekiem novembra sākumā tiek gaidīti detalizētas tehniskās izpētes rezultāti.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) neizslēdza, ka pēc padziļinātās izpētes var tikt pilnībā vai daļēji pārtraukta tirdzniecības centra ekspluatācija. Savukārt, ja izpētē tiks secināts, ka nav apdraudējuma mehāniskajai stiprībai un stabilitātei, ēkas lietošana netiks ierobežota, uzsvēra biroja pārstāve Elīna Balgalve.

Raidījuma komanda "Mola" apmeklējuma laikā pārliecinājās, ka netālu no tirdzniecības centra galvenās ieejas redzama gara plaisa, kas turpinās arī paralēlajā gaitenī. Gaiteņiem pa vidu esošais veikals "Narvesen" bijis slēgts. 

"Linstow Center Management" Latvijā pārvalda tirdzniecības centrus "Alfa", "Mols" un "Origo".

Tirdzniecības centrs "Mols" tika atklāts 1998.gadā, bet 2002.gadā centrs tika paplašināts.

Citi šobrīd lasa

Pirms 47 gadiem ASV pazaudētu gredzenu atrod apraktu Somijas parkā 4
Bijušie JRT aktieri izveidojuši neatkarīgu teātri fon Stricka villā 4
Čeku loterijas statistika atklāj populārākos tirgotājus un uzņēmumu pārkāpumu veidus 1
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин показала любимый портрет принцессы Шарлотты

Бывшая возлюбленная принца Гарри покончила с собой из-за компрометирующего видео