Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Vairāk nekā 70% "PNB Bankas" klientu valsts garantētajās atlīdzībās izmaksāts 191 miljons eiro

Bizness un ekonomika
2019. gada 25. septembrī 17:46 2019. gada 25. septembrī 17:46
  Jauns.lv / LETA
Vairāk nekā 70% "PNB Bankas" klientu valsts garantētajās atlīdzībās izmaksāts 191 miljons eiro, informēja AS "Citadele banka" ("Citadele") pārstāvji.

"Citadeles" valdes loceklis Vladislavs Mironovs stāstīja, ka sadarbības rezultātā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un "PNB Banku" izmaksātas vairāk nekā 70% no garantētajām atlīdzībām. 

99,2% "PNB Bankas" klientu garantētās atlīdzības veidā saņems savus noguldījumus pilnībā. Visas atlīdzības summas līdz 100 000 eiro tiks segtas no Noguldījumu garantiju fonda un tiks izmaksātas īpašniekiem. Garantētā atlīdzība attiecas uz algām, pensijām, bankas klientu noguldījumiem un to procentiem, kas uzkrāti līdz 2019.gada 15.augustam.

Jau ziņots, ka 22.augustā sākās garantēto atlīdzību izmaksu process "PNB Banka" klientiem, ko FKTK uzticēja veikt bankai "Citadele". 

No 30.septembra valsts garantētās atlīdzības "PNB Banka" klienti varēs saņemt tikai "Citadeles" filiālēs.  

Klienti, kuri ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) maksājumu saņēmēji bez konta bankā "Citadele", ir aicināti doties uz jebkuru "Citadeles" filiāli, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai ID karti. Šiem klientiem būs iespēja atvērt kontu "Citadelē" vai ieskaitīt garantēto atlīdzību jebkuras citas finanšu iestādes kontā.

Jau vēstīts, ka "PNB bankas" darbība tika apturēta 2019.gada 15.augustā, bet 12.septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja "PNB banku" par maksātnespējīgu.

"PNB bankas" darbība tika apturēta, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka (ECB) kā "PNB bankas" tiešais uzraugs 2019.gada 15.augustā nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās, savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto, FKTK nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību.

ECB kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

Citi šobrīd lasa

Harijs pēc atņemtajiem tituliem: “Es gribu, lai jūs dzirdētu patiesību” 16
Hercogieni Kamillu jautājums par Harija un Meganas sāgu pārsteidz nesagatavotu 1
Francijā 36 gadus jaunai sievietei amputē abas pēdas menstruālās piltuves dēļ 2
Tēmas: PNB banka
Pievienot komentāru

"Видела, как ее возили на процедуры, а теперь нет": куда пропала Анастасия Заворотнюк

"Умница моя": Алла Пугачева похвалила внучку за исполнение песни на английском языке