Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sākoties garantēto atlīdzību izmaksām, "PNB Bankas" klienti gaida rindā pie bankas galvenās filiāles Raiņa bulvārī. (Foto: LETA)

Sešās dienās "PNB bankas" klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti aptuveni 90 miljoni eiro

Bizness un ekonomika
2019. gada 28. augustā 11:02 2019. gada 28. augustā 11:02
  Jauns.lv / LETA
Pirmajās sešās valsts garantēto atlīdzību izmaksu dienās "PNB bankas" klientiem izmaksāti aptuveni 90 miljoni eiro, kas ir 32% no visas izmaksājamās summas, pavēstīja bankas "Citadele", kas veic garantēto noguldījumu izmaksas "PNB bankas" klientiem, pārstāvji.

Līdz šim 18 700 "PNB bankas" klientu ir saņēmuši savus finanšu līdzekļus.

Kopumā garantētajās atlīdzībās "PNB bankas" klientiem nepieciešams izmaksāt apmēram 279 miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka privātpersonām, kas ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) maksājumu - pabalstu, pensiju - saņēmēji ar jau esošu kontu bankā "Citadele", nav nepieciešams doties uz banku "Citadele", jo garantētā atlīdzība tiks automātiski pārskaitīta uz kontu bankā "Citadele". Taču sešu mēnešu laikā no atlīdzību izmaksu sākuma būs nepieciešams apstiprināt VSAA, vai arī turpmāk ir vēlme saņemt maksājumus bankā "Citadele".

Privātpersonām, kas ir VSAA maksājumu saņēmēji, bet bez konta banka "Citadele" jādodas uz noteiktām "PNB banka" filiālēm, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai ID karti. Šiem klientiem tiks automātiski atvērts konts bankā "Citadele" un ieskaitīta garantētā atlīdzība. Tostarp šiem klientiem bankas "Citadele" internetbanka būs pieejama uzreiz pēc dokumentu parakstīšanas, bet norēķinu karti varēs saņem pa pastu divu darba dienu laikā. Vienlaikus "PNB banka" filiālē būs iespējams aizpildīt iesniegumu VSAA par turpmāko pabalstu/pensiju saņemšanu bankā "Citadele" vai kādā citā bankā.

Privātpersonām, kuras ir rezidents ar jau esošu kontu bankā "Citadele", ir jāaizpilda pieteikums par garantētās atlīdzības saņemšanu internetbankā vai bankas "Citadele" filiālē. Šiem klientiem garantētā atlīdzība tiks pārskaitīta uz kontu bankā "Citadele" vai kontu jebkurā citā finanšu iestādē.

Savukārt privātpersonām, kuras ir rezidents bez konta bankā "Citadele", ir jādodas uz bankas "Citadele" filiāli, jāidentificējas un jāsaņem garantēto atlīdzību ar pārskaitījumu uz kontu jebkurā finanšu iestādē.

Tajā pašā laikā privātpersonām, kas ir ārvalstu rezidenti, kā arī juridisko personu pārstāvjiem ir jāzvana uz bankas "Citadele" informatīvo tālruni un jāvienojas par tikšanos.

Saistītās ziņas

Potenciālais "PNB bankas" administrators Krastiņš pērn nopelnījis 27 000 eiro 30
Iepriekš klientu rindu ieskautā "PNB bankas" filiāle Rīgas centrā sestdien teju tukša 10
No stāvēšanas rindā pie PNB filiālēm var izvairīties: pārreģistrēties uz citu banku varēs vēl vismaz mēnesi 23

Latvijas Noguldījumu garantiju sistēma paredz līdz 100 000 eiro garantēto atlīdzību katram noguldītājam. To izmaksā gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu noguldījumiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai.

Garantētās atlīdzības izmaksas pilnībā veiks no Latvijas Noguldījumu garantiju fonda, un šim mērķim, pēc FKTK vēstītā, nebūs nepieciešami līdzekļi no valsts budžeta. Garantēto atlīdzību izmaksai "PNB bankas" klientiem ir nepieciešami aptuveni 279 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka no 15.augusta, plkst.21 ir apturēta "PNB bankas" darbība un 22.augustā sākās garantēto noguldījumu izmaksas.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs 15.augustā nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

Citi šobrīd lasa

Piesūkusies ērce: kā pareizi to izvilkt un kā rīkoties pēc tam
Četrpadsmit eiro dēļ atraitne paliek bez dzīvokļa un auto 7
Medicīniska mistērija: nav saprotams, kā jūrā ar Covid-19 inficējušies jūrnieki 3
Tēmas: PNB banka, FKTK
Pievienot komentāru

Бывшая лучшая подруга герцогини Меган пообещала свести с ней счеты

Максим Галкин показал, как выглядит SPA-центр в их с Аллой Пугачевой замке