Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Viesnīcā "Rixwell Hotel Konventa Sēta" notiekvilcienu ražotāja "Škoda Vagonka" preses konference par AS "Pasažieru vilciens" rīkoto piepilsētas elektrovilcienu iepirkumu. (Foto: LETA)

KNAB nav konstatējis ziņas, lai mudinātu neslēgt līgumu ar "Škoda Vagonka" par vilcienu iegādi 4

Bizness un ekonomika
2019. gada 17. jūlijā 17:40 2019. gada 17. jūlijā 17:40
  Jauns.lv / LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis ziņas, kas varētu būtu par pamatu valstij neslēgt līgumu ar konkursā par pasažieru vilcienu piegādi uzvarējušo Čehijas uzņēmumu "Škoda Vagonka" ("Škoda").

KNAB pastāstīja, ka birojs sniedza Satiksmes ministrijai un Finanšu ministrijai biroja rīcībā esošo informāciju, kas ir saistīta ar šī iepirkuma uzvarētāju.

Analizējot informāciju, KNAB nekonstatēja tādas ziņas, kas būtu par pamatu neslēgt līgumu ar šī iepirkuma uzvarētāju.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets (MK) otrdien atbalstīja valsts budžeta ilgtermiņa saistības 255,889 miljonu eiro apmērā AS "Pasažieru vilciens" elektrovilcienu iepirkuma finansēšanai.

Jauno elektrovilcienu projekta, tostarp, 32 elektrovilcienu, rezerves daļu fonda pieciem gadiem un elektrovilcienu uzturēšanas iekārtu iegādes, kā arī vilcienu remontu centra izbūves kopējās izmaksas ir 255 888 753 eiro. No šīs summas elektrovilcienu iepirkuma līguma, kurā ietilpst arī personāla apmācības, iekārtas elektrovilcienu uzturēšanai un rezerves daļu fonds, summa ir 241 888 753 eiro un remontu centra jeb depo būvniecība provizoriski izmaksās 14 miljonus eiro.

Valdība uzklausīja informatīvo ziņojumu "Par jauno elektrovilcienu projektu". Rīkojums "Par Satiksmes ministrijas (SM) ilgtermiņa saistībām jauno elektrovilcienu projektam" nosaka, ka SM uzņemas valsts budžeta ilgtermiņa saistības laikposmā no 2019. līdz 2024.gadam, lai nodrošinātu "Pasažieru vilcienam" finansējumu, kas nepārsniedz 255,889 miljonus eiro, noslēdzot līgumu ar Čehijas uzņēmumu "Škoda vagonka" ("Škoda") un izbūvējot vilcienu remonta centru.

Pirms valdībai lemt par finansējuma piešķiršanu elektrovilcienu iegādei, būtu jāuzklausa KNAB vērtējums par riskiem, kas saistīti ar elektrovilcienu iepirkumu, iepriekš paudusi Finanšu ministrija (FM).

Tāpat vēstīts, ka KNAB pērn sācis kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.

Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Šajā lietā tika aizturētas vairākas personas, uzņēmēji, RS amatpersonas un tramvaju un trolejbusu ražotāja "Škoda Transportation" amatpersona Vladislavs Kozaks. Patlaban lietā turpinās izmeklēšana.

Citi šobrīd lasa

Draugi nofilmē, kā sieviete no slidkalniņa ieslīd okeānā, kur viņu gaida haizivs 3
Māte šokā par dēla nāvi pēc aizturēšanas Gomeļā: "Man atteicās parādīt ķermeni" 7
Laika ziņu vīrs Māris Grigalis nu ir jau trīs puiku tēvs
Skatīt visus komentārus

9 спален, 16 ванных, spa, теннисный корт: что известно о новом доме Гарри и Меган

"Было очень душевно": жена Николаева отпраздновала день рождения в Юрмале вместе с Познером