foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
"Grindeks" akcionāri Lipmani sākuši gatavot obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu
Kirovs un Anna Lipmani
2019. gada 15. aprīlis, 16:26

"Grindeks" akcionāri Lipmani sākuši gatavot obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu

Jauns.lv / LETA

Medikamentu ražotājas AS "Grindeks" akcionāri Lipmani sākuši gatavot obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, liecina uzņēmuma paziņojums biržai "Nasdaq Riga".

"Grindeks" informējis biržu, ka pirmdien, 15.aprīlī, tā ir saņēmusi no tās akcionāriem Kirova Lipmana, Annas Lipmanes un Filipa Lipmana informāciju, ka, ņemot vērā 10.aprīlī noslēgto vienošanos ar Finanšu kapitāla un tirgus komisiju (FKTK), šobrīd tiek gatavots obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums, kas tiks izteikts līdz 2019.gada 31.augustam.

Obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums nebūs zemāks par cenu, kas aprēķināta, pamatojoties uz akcionāru sapulcē apstiprinātā "Grindeks" 2017.gada konsolidētā pārskata datiem, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu.

FKTK "Grindeks" akcionāriem Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu un vienojusies ar akcionāriem par obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām.

Latvijas turīgākās sievietes Annas Lipmanes ekscentriskais stils

Lai arī nemainīgi un gadiem ilgi uzņēmēja Anna Lipmane ir Latvijas bagātāko sieviešu topa virsotnē, to nevar pat nojaust pēc ...

gallery icon
12

Administratīvās lietas ietvaros FKTK konstatēja, ka Kirovs un Filips Lipmani nav izpildījuši likumā noteikto pienākumu izteikt pārējiem "Grindeks" akcionāriem adresētu obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu. Ņemot vērā FKTK konstatēto pārkāpumu, komisija vienojās ar abiem akcionāriem par administratīvā līguma noslēgšanu, paredzot akcionāriem soda naudu 131 250 eiro apmērā.

Līdz ar administratīvā līguma noslēgšanu Lipmani apņemas veikt arī obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu līdz 2019.gada augusta beigām. Vairāku mēnešu termiņš noteikts, ņemot vērā nepieciešamību rast finanšu līdzekļus obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai.

Kirova un Annas Lipmanu īpašums Jūrmalā

gallery icon
5

Ar administratīvo līgumu arī noteikts, ka vienas akcijas cena obligātajā akciju atpirkšanas piedāvājumā nevar būt zemāka par cenu, kas aprēķināta, pamatojoties uz akcionāru sapulcē apstiprinātā "Grindeka" 2017.gada konsolidētā pārskata datiem, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu.

FKTK uzraudzīs, vai abi akcionāri administratīvajā līgumā noteiktajos termiņos un apjomā izpilda visas līgumā noteiktās saistības.

Kirovs Lipmans ar sievu Jūrmalā

gallery icon
5