Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kirovs Lipmans. (Foto: LETA)

Lipmanu ģimene izveidojusi kompāniju "Liplat Holding" ar 33,4 miljonu eiro pamatkapitālu 14

Bizness
15. aprīlī 07:39 2019. gada 15. aprīlī 07:39 | Papildināts, 15. aprīlī 17:35
Jauns.lv / LETA
Lipmanu ģimene - Kirovs Lipmans, viņa sieva Anna Lipmane un dēls Filips Lipmans - izveidojusi kompāniju SIA "Liplat Holding" ar 33,4 miljonu eiro pamatkapitālu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 33 438 262 eiro, un tās kapitālā Kirovam Lipmanam pieder 66,61%, Annai Lipmanei - 33,31%, bet Filipam Lipmanam - 0,08%.

Vienlaikus "Liplat Holding" valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Kirovs Lipmans, kamēr Anna Lipmane un Filips Lipmans iecelti valdes locekļu amatos.

Medikamentu ražotāja AS "Grindeks" informējusi biržu "Nasdaq Riga", ka pirmdien, 15.aprīlī, tā ir saņēmusi paziņojumus par nozīmīgas līdzdalības zaudēšanu no tās akcionāriem Kirova Lipmana un Annas Lipmanes un par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu no "Liplat Holding", kuras kapitālā Kirovam Lipmanam pieder 66,61%, Annai Lipmanei - 33,31%, bet Filipam Lipmanam - 0,08%.

Atbilstoši paziņojumam "Liplat Holding" ir nodotas visas 4 786 641 akcionāriem Kirovam Lipmanam un Annai Lipmanei piederošā akcijas jeb 49,94% no "Grindeks" akciju kopskaita.

"Liplat Holding" juridiskā adrese ir Raunas iela 23, Rīgā.

Komercreģistrā "Liplat Holding" iegrāmatota 11.aprīlī.

"Panākot konstruktīvu vienošanos ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un nodibinot jaunu uzņēmumu - "Liplat Holding" ar 33,4 miljonu eiro pamatkapitālu, mana ģimene ir sekmīgi sākusi priekšdarbus "Grindeks" akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai," teikts Lipmana paziņojumā medijiem.

Lipmans atzīmē, ka ir panākta vienošanās ar FKTK gan par akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām, gan arī par to, kā tiks aprēķināta vienas akcijas cena akciju atpirkšanas piedāvājumā.

"Jau ir panākta vienošanās par nepieciešamā finansējuma piesaisti akciju atpirkšanai, un šim nolūkam kopā ar savu dzīvesbiedri Annu Lipmani un dēlu Filipu Lipmanu mēs esam nodibinājuši un Uzņēmumu reģistrā reģistrējuši "Liplat Holding"," piebilst Lipmans.

FKTK piemērojusi soda naudu "Grindeks" akcionāriem Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam 131 250 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu un vienojusies ar akcionāriem par akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām.

Administratīvās lietas ietvaros FKTK konstatēja, ka Kirovs un Filips Lipmani nav izpildījuši likumā noteikto pienākumu izteikt pārējiem "Grindeks" akcionāriem adresētu akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Ņemot vērā FKTK konstatēto pārkāpumu, komisija vienojās ar abiem akcionāriem par administratīvā līguma noslēgšanu, paredzot akcionāriem soda naudu 131 250 eiro apmērā.

Kirovs Lipmans ir lielākais zāļu ražotāja "Grindeks" akcionārs (33,29%), kamēr Annai Lipmanei pieder 16,65% "Grindeks" akciju. Tāpat Kirovs Lipmans ir vienīgais 2013.gadā izveidotās kompānijas "Gesil Limited" vienīgais īpašnieks.

Citi šobrīd lasa

Guntis Skrastiņš pirmoreiz runā par savu atrašanos čekas maisos 2
Sievu apņēmis hokejists Edgars Kulda 31
Hercogiene Megana un princese Eiženija dievina šīs perfektās laiviņas
Skatīt visus komentārus

Мать Агаты Муцениеце запрещает ей рожать Павлу Прилучному третьего ребенка 3

Появились подробности о состоянии здоровья Михаэля Шумахера