Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Rīgas viesnīcas nejūt tūristu pieplūdumu valsts svētku laikā

Bizness un ekonomika
2011. gada 19. novembrī 04:51 2011. gada 19. novembrī 04:51
 
Rīgas viesnīcās valsts svētku laikā nav novērots tūristu pieplūdums un noslogojums īpaši neatšķiras no ikdienas nedēļas nogalēm, pastāstīja aptaujātie Rīgas viesnīcu pārstāvji.

Taču daļa tūristu šonedēļ Rīgā ieradīsies, lai savām acīm vērotu gaismas festivāla "Staro Rīga" ekspozīcijas.

Viesnīcu ķēdes "Radison Blu" "Hotel Latvia" pārstāvis Valdis Portnajs eica, ka valsts svētku dienās rezervāciju skaits nav pieaudzis. "Būtībā noslogojums 18. novembrī ir tieši tāds kā ikdienā. Gaidāmās svētku dienas tūristu pieplūdumu nav mainījušas, un puse no viesnīcas šajā laikā būs noslogota," informēja Portnajs.

Līdzīga situācija esot arī "Hotel Bergs" un "Avalon Hotel", kur valsts svētku laikā noslogoti attiecīgi 67% un 87% viesnīcas. Viesnīcu pārstāvji, raksturojot klientus, atzina, ka brīvdienās viesnīcās lielākoties uzturas tūristi, taču viņiem 18. novembris neko neizsaka, līdz ar to valsts svētku pasākumu programma viņiem nešķiet saistoša.

Savukārt "Clarion Collection Hotel Valdemars" pārstāve Sandra Studente norādīja, ka šajās brīvdienās ārzemju tūristi ierodas Rīgā, lai izbaudītu gaismas festivāla "Staro Rīga" programmu. "Uz 18.novembri viesnīca ir aizpildīta nedaudz mazāk par pusi, taču pašā nedēļas nogalē tūristi veikuši vairāk rezervāciju, jo vēlas izbaudīt gaismas festivāla "Staro Rīga" programmu. Līdz ar to arī palielinājās viesnīcas noslodze, salīdzinot ar valsts svētku brīvdienu," paskaidroja Studente.

Savukārt pretēju pieredzi viesnīcu noslogojuma ziņā atklāja "Islande Hotel" mārketinga un pārdošanas direktors Renārs Circenis. "Valsts svētku dienā viesnīcas visi viesnīcas numuriņi un restorānu galdiņi ir aizņemti. 18. novembrī viesnīcai būs 100% noslodze," klāstīja Circenis. "Viesnīca esot parūpējusies arī par īpašu svētku programmu: ārzemju viesiem, kuri apmetušies viesnīcā, būs iespējams izbaudīt dzīvās mūzikas vakaru un svētku salūtu skatīties no viesnīcas terases. Savukārt pašmāju iedzīvotājiem, kas rezervējuši lielāko daļu no viesnīcas restorāna galdiņiem, tiks piedāvāta speciāli svētkiem sagatavota latviska ēdienkarte," informēja viesnīcas pārstāvis.

BNS

Citi šobrīd lasa

Kā Jāņu dienu svin citas tautas pasaulē? 2
Latvijas novadu cīņas: "Deviņvīri" testē, kādu alu izvēlēties Jāņu galdam 1
Jāņu naktij un rītam lielā valsts daļā izsludināts sarkanais brīdinājums
Pievienot komentāru

"За что ее жалеть? Борзая баба": зрители не прониклись откровениями экс-жены Аршавина 2

Агата Муцениеце в мини-шортах и тонкой майке подразнила округлым бюстом