Shein, Temu un AliExpress pārdotajos aksesuāros toksisko vielu saturs ievērojami pārsniedz atļauto līmeni
Ķīnas lielākajās tiešsaistes mazumtirdzniecības platformās AliExpress, Temu un Shein pārdotajos sieviešu aksesuāros, piemēram, cepurēs un sandalēs, konstatēts, ka toksisko vielu saturs līdz 229 reizēm pārsniedz atļauto līmeni, trešdien paziņoja Seulas pilsētas valdība.
No 12. jūlija līdz 9. augustam pilsēta veica 144 produktu, kas pārdoti trīs Ķīnas iepirkšanās lietotnēs, drošības pārbaudes un atklāja, ka 11 produktos ir drošības problēmas. Pārbaudīto produktu vidū bija 94 pārtikas trauki, 13 kosmētikas produkti, 28 sandales un cepures un deviņi sanitārie produkti.
Rezultāti liecina, ka divās sandalēs ftalātu plastifikatoru daudzums pārsniedza atļauto līmeni attiecīgi 167,5 reizes un 229,2 reizes. Ftalātu plastifikatori ir klasificēti kā vēzi izraisošas vielas, kas var izraisīt neauglību.
Divās sandalēs niķeļa, kas var izraisīt kontaktdermatītu, saturs divas līdz deviņas reizes pārsniedza pieļaujamo līmeni.
Turklāt trīs cepurēs formaldehīda līmenis divas reizes pārsniedza atļauto līmeni vai arī tika ziņots par pH skalas rādītāju 9,3, pārsniedzot pH vērtību no 4 līdz 9, kas ir noteikta kā standarts.
Citi gadījumi ir divi alumīnija podi, kuros niķeļa daudzums divas reizes pārsniedza pieļaujamo, un divas nagu lakas pudeles, kurās dioksāna daudzums vairāk nekā 3,6 reizes pārsniedza pieļaujamo un metanola daudzums 1,4 reizes - pieļaujamo.
Pilsēta plāno pieprasīt, lai Ķīnas tiešsaistes platformas pārtrauktu pārdot 11 produktus, kuriem ir drošības problēmas. Seulas pilsētas amatpersona arī ieteikušas cilvēkiem būt īpaši piesardzīgiem, iegādājoties sandales un cepures, jo tās nonāk tiešā saskarē ar cilvēku ķermeņiem.
Arī jaunākajā britu dokumentālajā filmā "Patiesība par Temu" par šo tirdzniecības vietni atklātas vairākas lietas, kas zinātniekos vieš satraukumu, piemēram, bīstami augsts svina daudzums rotaslietās, kuras tirgo “Temu”.
Tāpat arī Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) plāno veikt kontrolpirkumus populārajās trešo valstu iepirkumu platformās. “Riska produktus mēģināsim testēt. Piemēram, rotaļlietās viena no bīstamākajām vielām ir ftalāti, kas Eiropas Savienībās ir aizliegti šāda veida precēs,” norāda PTAC Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.