foto: REUTERS/SCANPIX
Trampa atbalstītājam, kurš uzbruka Pelosi vīram, piespriež 30 gadu cietumsodu
Pols un Nensija Pelosi.
Pasaulē
2024. gada 18. maijs, 13:03

Trampa atbalstītājam, kurš uzbruka Pelosi vīram, piespriež 30 gadu cietumsodu

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

ASV Pārstāvju palātas bijušās spīkeres Nensijas Pelosi dzīvesbiedram Polam Pelosi pāra mājā Sanfrancisko uzbrukušajam vīrietim Sanfrancisko tiesnesis piektdien piesprieda 30 gadus cietumā, vēsta mediji.

Prokuratūra bija lūgusi uzbrucējam piespriest 40 gadus cietumā.

Zvērinātie jau novembrī bija atzinuši, ka uzbrucējs ir vainīgs valsts amatpersonas nolaupīšanas mēģinājumā un uzbrukumā valsts amatpersonas ģimenes loceklim.

Uzbrukums sabiedrībā izraisīja šoku, kā arī debates par politiski motivētu vardarbību.

Uzbrukums, kurā Pols Pelosi tika nopietni savainots, notika 2022.gada beigās - dažas dienas pirms ASV Kongresa vēlēšanām.

ASV mediji noskaidroja, ka uzbrucēju interesējušas dažādas sazvērestības teorijas un meli, ko par 2022.gada vēlēšanām tīmeklī izplatījis bijušais ASV prezidents Donalds Tramps.

Policija tolaik ziņoja, ka uzbrucēja mērķis bijis sagrābt gūstā spīkeri Pelosi un salauzt viņai ceļgalus.

Viņš gribējis panākt, ka spīkerei ir jāpārvietojas ratiņkrēslā, lai citi Kongresa locekļi redzētu, ka viņu "rīcībai ir sekas", uzbrucēja motīvus raksturoja policija.

2022.gada 28.oktobrī Deivids Depape ielauzās Pelosi rezidencē Sanfrancisko un uzbruka Polam Pelosi. Spīkere Pelosi tobrīd nebija mājās, bet uzbrucējs skaidri ļāvis saprast, ka uzbrukt plānojis tieši spīkerei.